Ana sayfa Sinema Bestemsu Özdemir ve Melih Selçuk’un yeni filmi 8 Ekim’de vizyona giriyor

Bestemsu Özdemir ve Melih Selçuk’un yeni filmi 8 Ekim’de vizyona giriyor

tarafından ker_def

Yapımcı, senarist ve yönetmen Semra Dündar’ın, “Hem yazıp hem yönettiği 8.filmi olan ve “Prestij projem” dediği, Kültür Bakanlığı destekli “Milyonda Bir” 8 Ekim’de CGV Mars Cinema Group Dağıtımı ile beyazperdede seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Vizyon için gün sayan filmin başrol oyuncuları ise oyunculuklarıyla göz dolduran, yeni neslin sevilen isimleri “Bestemsu Özdemir” ve “Melih Selçuk”. Patron Film’in yapımcılığını üstlendiği, çekimleri 2021’in Nisan-Mayıs aylarında Adana ve İstanbul’da gerçekleşen filmde genç oyunculara, Suzan Aksoy, Ali Erkazan gibi usta ve duayen isimlerin yanı sıra genç yetenek Özge Özkaplan eşlik ediyor.

Tuğkan ‘Milyonda Bir’ ihtimal seni bulursa ‘Kusura Bakma’ diyor! Gözyaşlarımızı tutamayacağımız
sahneleri, müzikleri ile hafızalara kazıyacak Tuğkan’ın milyonların kalbinde taht kuran, en çok bilinen ve en sevilen aşk şarkısı Kusura Bakma, sezonun bu ilk “aşk” filmine de hayat veriyor.

Ayrıca filmin orijinal müziklerinde, yıllarca şarkılarıyla Yeşilçam filmlerinde gönlümüze taht kuran Bora Ayanoğlu’na ait 70’lerin plak kaydı şarkıları da yer alırken, bu şarkılarla filmde baştan sona eski, nostaljik ve romantik rüzgarlar esiyor.

Milyonda Bir; hızla değişerek gittikçe daha da dijitalleşen dünyamızda, asıl ihtiyacımız olan özgürlüğe, öze dönmeye, bireyselliğe, doğaya, doğal hayata, en çok da “aşk”a farklı bir bakış açısı getiren hikayesiyle oldukça dikkat çekiyor.

Issız Adam, İncir Reçeli, Delibal gibi muadili filmlerden farklı olarak kadın bir senarist-yönetmenin elinden çıkan ve kadın gözüyle aşka bakan filmin konusu ise şöyle:

“Şehir hayatını terk edip yollara düşen, yaşamını doğada sürdüren modern derviş bir kızın, antika
arabasıyla uzun yola çıkmış bir şehir delikanlısına rastlamasıyla gelişen olaylar, aşk ve Mesnevi
ekseninde dönerek seyirciyi şaşırtıyor. İki gencin kendilerini arayış serüveninde yaptıkları içsel
yolculuğun yol hikayesiyle bütünleşmesi ise filmin farklı anlatımlarından sadece bir tanesi… Günümüz ilişkilerine kıyasla yaşadıkları farklı duygular, karşılarına çıkan “milyonda bir” olasılıklar ve Mevlana’nın aşka, hayata dair evrensel mesajlarıyla acaba 3 ayrı genç, gerçek aşkı, hayattan beklentilerini, kendilerinde ve birbirlerinde aradıklarını bulabilecekler mi?”