Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Bir Başkadır dizisinin Peri’si Defne Kayalar’dan üst üste yeni projeler!

Bir Başkadır dizisinin Peri’si Defne Kayalar’dan üst üste yeni projeler!

tarafından admin

Oyunculuk kariyerinin en parlak dönemini yaşayan Defne Kayalar, “Bir Başkadır”dan sonra dijital platformlarda peş peşe yayına girecek dizilerle gündemde. Canlandırdığı karakterleri hem çok sevdiğini hem de çok eleştirdiğini anlatan Kayalar, her karakterin kendisine yeni sorgulama alanları açtığını söylüyor.

Milliyet Sanat’a konuşan ünlü oyuncu, “Çok zevkli bir şey bu, insanı anlamak için, yaşadığın dünyayı, toplumu anlamak için çok da gerekli bir şey. Eline hazır malzeme veriyorlar, hadi incele diye. Bu yüzden yaptığım işi çok seviyorum” dedi.

Defne Kayalar, yapımcılıktan senaristliğe birçok alanda çalıştıktan sonra başlayan oyunculuk kariyerinde, her işte yükselen bir başarı grafiği sergiliyor. Yola çıkarken sokakta “Medcezir Sedef” diye çağrılan Kayalar, Berkun Oya’nın “Bir Başkadır” dizisinde psikolog Peri rolüyle geçen yılın en çok konuşulan oyuncularından bir oldu.

Şimdi de “Affair” uyarlaması “Saklı”da Beril rolüyle izleyici karşısına çıkan başarılı oyuncu için, sırada bekleyen Netflix dizisi “Kuş Uçuşu” ve Melisa Özer’in yönettiği sinema filmi “Aniden” ile birbirinden çok farklı karakterlerle dolu bir yıl başlıyor.

Deniz Akçay’ın uyarladığı ve yönettiği “Saklı”da Hazar Ergüçlü ve Fırat Çelik ile birlikte rol alan Defne Kayalar, setin kendisi için oldukça avantajlı geçtiğini anlatırken çalışma arkadaşlarından övgü dolu sözlerle bahsediyor “Bir Başkadır”da canlandırdığı Peri karakterinin ise, oyunculuk skalasını gösterme imkanı sunduğuna değiniyor.

İnsanın karşısına çıkan şansları, kendisine inanarak ve çalışarak değerlendirmesi gerektiğine inanan Kayalar, asistanlığını yaptığı Uğur Yücel’in çalışma biçiminden çok şey öğrendiğini anlattı.

Oyuncu, “Bir teksti eline aldığında nasıl yaklaşman gerektiğinin temeli orada kuruldu. Başka yerde elde edilemez bir tecrübe bu” diye konuştu.

Birçok usta isimle birlikte çalışan başarılı oyuncu, Berkun Oya’nın da kendisine çok zaman ayırdığını, inandığını ve çok emek verdiğini dile getiriyor. Defne Kayalar oyunculuğa yaklaşımını ise “Hiç korkmamam gerekiyor çünkü yapacağım iş bunun üzerine; korkmamak, çekinmemek ve ne varsa göstermek,” diye anlatıyor.

Çocuk büyütmenin, duyguları içten geldiği gibi yaşamayı hatırlattığını söyleyen Defne Kayalar şöyle devam etti: “Ben hayatımın bir döneminde, istediğim gibi kahkaha atmadığımı fark ettim. ‘Bundan sonra böyle olmayacak, içimden nasıl geliyorsa öyle güleceğim,’ dedim.”