SON DAKİKA
23 Temmuz 2019 03:29

SON HABERLER

Bizim Hikaye dizisine iki yeni karakter birden katılıyor…

Fox TV’de Perşembe akşamı yeni bölümü yayınlanacak olan Bizim Hikaye dizisinde iki yeni karakter ortaya çıkacak.

Başrollerinde Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan’ın bulunduğu dizide sürpriz gelişmeler yaşanacak.

Geçtiğimiz günlerde Tülay’ı oynayan Nesrin Cavadzade’nin kadrodan ayrılmasının ardından izleyici kitlesinde bir düşüş yaşanan Bizim Hikaye’nin yeni bölüm fragmanında iki ünlü ismin kadroya dahil olduğu görülüyor.

Yeni bölümde Tekirdağ’a doğru yola çıkan aile, evsiz kaldıklarından dolayı Fikri’nin amcalarına gitmeye karar verir. Böylelikle kadroya dahil olan isimlerden biri Fikri’nin amcası Zihni karakterine hayat veren Selahattin Taşdöğen olurken diğeri de Zihni’nin oğlu rolünü oynacak olan Cankat Aydos olur.

Medyapım’ın yapımcılığını üstlendiği diziye Zihni karakteriyle Selahattin Taşdöğen dahil oldu. 1951 tarihinde Erzurum’da doğan usta oyuncu, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 1986 yılında mezun olmuştur.

İlk tiyatro çalışmasına, 1969’da Keloğlan Çocuk Tiyatrosunda başladı. Daha sonra Türkbank Çocuk Tiyatrosunda oyunculuğuna devam etti.

Türkbank Çocuk Tiyatrosu’nda oyun yöneten, dekor yapan ve aynı zamanda asli görevi olan aktörlüğü sürdüren Selahattin Taşdöğen; Bakırköy Komedi Tiyatrosu, İstanbul Tiyatrosu, Ercan Yazgan Tiyatrosu, Kenan Büke Tiyatrosu, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları, Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu ve Yasemin Yalçın Tiyatrosunda sahne aldı.

Selahattin Taşdöğen, Kuruntu Ailesi’nin kapıcısı “Ayıboğan LÜtfü”, Çılgın Bediş’in “Necmi Dedesi”, Ayrılsak da Beraberiz’in “Mucittin abisi”,En son babalar duyarın bitanecik “Kudret babası” olarak adını tüm Türkiye’ye duyurmuştur

Peki diziye dahil olan ikinci isim Cankat Aydos kimdir?
1992, Ankara doğumlu olan Aydos, Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Genç yaşına rağmen pekçok dizi ve filmde rol alan Cankat Aydos, son olarak Hakan: Muhafız dizisinde rol almıştır.

 

İlgili Haberler