Çakma Rizeli kim? Gelinim Mutfakta 142. Bölüm

03 Ekim 2018 Çarşamba, 00:09
Çakma Rizeli kim? Gelinim Mutfakta 142. Bölüm

Gelinim Mutfakta 142. Bölümde Başak ve Yasemin arasında yaşanan “Çakma Rizeli” tartışmasına kaynanalar da dahil oldu! Yasemin, Başak’a ait yöresel örtüden yapılma bayrağı alıp kendi mutfağına koydu. Başak’ı da, Trabzon doğumlu olduğundan dolayı “Çakma Rizeli” olarak lanse etti. Kaynanalar odasında ise Hanife Hanım, bu tabire çok kızdı ve Yasemin ile ilgili Öznur Hanımla bir tartışmanın içine girdi. Öznur Hanım, babasından dolayı gerçek Rizelinin gelini Yasemin olduğunu üzerine basa basa Hanife Hanıma anlattı. Bu sırada Yasemin elinde kendi yaptığı yöresel bir maketle odaya girdi. Rizeliliğini kanıtlarcasına da o maketi Hanife Hanıma hediye etti..

Tüm o anları videodan izleyebilirsin.

Gelinim Mutfakta Kanal D ekranının sevilen yarışma programıdır.

Sunuculuğunu ünlü sanatçı Fatih Ürek’in yaptığı “Gelinim Mutfakta”da dört kayınvalide, gelinleriyle birlikte yarışarak büyük ödülün sahibi olmaya çalışıyor.

Gelinine güvenen kayınvalideler, marifetli gelinler…

Ekranların en lezzetli, en çekişmeli bir o kadar eğlenceli yarışması olmaya aday “Gelinim Mutfakta”da gelinler, kendilerine verilen süre içerisinde günün yemeğini yapmaya çalışacak, bu yarışta onları an be an izleyen kayınvalideler ise puanladığı tabakların kime ait olduğunu bilmeden puan vererek gelinini birinci yapmaya çalışacak.

Haftanın sonunda en yüksek puanı alan gelin ve kayınvalidesi 10 Bin TL değerinde 5 altın bilezik kazanırken, en düşük puanı alan gelin ve kayınvalidesi ise programa veda edecek.

Programda gelinler ve kayınvalidelerin yanı sıra birbirinden farklı tarifler ve lezzetler de ekrana gelecek.

fatih ürek haberleri için

gelinim mutfakta haberleri için