Ana sayfa Dizi Haberleri Canevim final yaptı! Büyük emek heba edildi! İşte ders olacak gerçekler!

Canevim final yaptı! Büyük emek heba edildi! İşte ders olacak gerçekler!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Analiz – Canevim dizisi 17.bölümüyle birlikte 30 Eylül Pazartesi akşamı final yaparak izleyicilerine veda etti.

Biran Damla Yılmaz, Özgür Çevik ve Aras Aydın’ın başrollerinde yer aldığı dizi daha ilk bölümüyle zaten sıkıntılar yaşayacağını göstermişti.

27 Mayıs pazartesi günü ilk bölümü ekrana geldikten sonra reytingler beklentilerin çok altındaydı… Sonrasında da zaten dizi bir türlü toparlanamadı. Yaz ekranında romantik komedi yerine dram ile giriş yapan atv, bunun iyi bir fikir olmadığı dersini de Canevim ile almış olmalı…

Yaz aylarında izleyiciler renkli, cıvıl cıvıl diziler beklerken Canevim hem ağır temposu hem de ağır konusu hem de karakterlerin inandırıcı gelmemesinin dersini almış olmalı…

Zira Canevim’de izleyiciler Taylan Tanbay dedi, başka da bir şey demedi. Ama dizinin ilk bölümlerinde Taylan o kadar kötü birisi olarak gösterildi ki, izleyicilerin diziyi takip etmek için en önemli sebebi bile ellerinden almak için senaryo grubu elinden geleni yaptı.

Taylan ancak son bölümlerde saplantılı psikolojik bir karakterden, aşık bir adama doğru yönelebildi. Halbuki sosyal medyada izleyiciler ısrarla Taylan Tanbay karakterinin bu şekilde resmedilmesinin çok yanlış olduğunu Ömer karakterinin de Taylan nedeniyle kötü bir adama dönüştüğünü, bunun da gerçekçi olmadığını belirtmişlerdi.

Canevim dizisi 2019-2020 sezonunda en azında Eylül sonuna kadar ayakta kaldı ama zaten ilk başladığı günden bittiği 17. bölüm sonuna kadar da dizinin oturduğu karakter, senaryo ve olayların kurgusu noktalarında sağlam temellere oturmamış olmanın sonucunu yaşadı.

Peki olan kime oldu; uzun bir aradan sonra hayranlarını çok heyecanlandıran Biran Damla Yılmaz ile büyük beklenti ile ekran başına geçen Özgür Çevik hayranlarına oldu.

Bakalım bu kötü deneyim iki ünlü ismin ekrana yeniden dönmelerinin önünde psikolojik bir engel teşkil edecek mi?