Ana sayfa Dizi Haberleri Daha önce Uğur Yücel ve Çetin Tekindor’un canlandırdığı Komiser Nevzat’a bu kez kim hayat verecek?

Daha önce Uğur Yücel ve Çetin Tekindor’un canlandırdığı Komiser Nevzat’a bu kez kim hayat verecek?

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Yapım şirketi O3 Medya’nın Türkiye’nin en başarılı polisiye roman yazarı Ahmet Ümit’in kurgu karakteri olan Başkomiser Nevzat’ı dizi haline getireceği haberi birkaç gün önce gündeme bomba gibi düşmüştü. Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip Başkomiser Nevzat’ı dizide kimin canlandıracağını herkes çok merak ediyor.

Polisiye roman yazarı Ahmet Ümit’in yarattığı kurgu karakter Başkomiser Nevzat, aynı zamanda birçok kitabının başrol oyuncusu. Karısı ve kızını bombalı bir saldırıda kaybeden Başkomiser Nevzat, yumuşacık kalbi, adaletten yana olması, her daim ezilenleri koruması sebebiyle herkesin sevgilisi olmuştu.

Başkomiser Nevzat, ayrıca Ahmet Ümit’in çizgi romanları Çiçekçinin Ölümü ve Tapınak Fahişeleri’nde de ana karakterdi. Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan bu kurgu karakter daha önce iki diziye konu olmuştu.

Daha önce Uğur Yücel ve Çetin Tekindor’un canlandırdığı Komiser Nevzat’a bu kez hayat verecek? 18

2001 yılında TRT 1 için çekilen Karanlıkta Koşanlar’ın dizi uyarlamasında Başkomiser Nevzat’ı Uğur Yücel canlandırmıştı. 2004 yılında yine TRT 1 için çekilen Şeytan Ayrıntıda Gizlidir isimli dizide de bu karaktere usta oyuncu Çetin Tekindor hayat vermişti. Başkomiser Nevzat 50-60’lı yaşlarında olduğundan Çetin Tekindor artık bir hayli yaşlı kalıyor. 65 yaşındaki Uğur Yücel ise hala rol için çok uygun bir isim olarak görünüyor.

O3 Medya bu güzel haberin duyurusunu birkaç gün önce kendi sosyal medya hesabından yapmıştı. Yapım şirketi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şöyle demişti: ““Aşk, yaşamı; cinayet, ölümü sıradanlıktan kurtarır.” Ahmet Ümit’in dünyaca ünlü roman kahramanı Başkomser Nevzat’ın soluk kesen serüvenlerini O3 Medya olarak sizlerle buluşturmaya hazırlanıyoruz. Hoş geldin Başkomser Nevzat! Hoş geldin Ahmet Ümit!”

Ahmet Ümit’in bu romanlarında Başkomiser Nevzat kadar yardımcıları Ali ve Zeynep, sevgilisi Evgenia gibi karakterler de büyük önem taşıyor. Bu karakterleri canlandıracak oyuncuların kim olacağı da büyük merak konusu.