Ana sayfa Dizi Haberleri Demet Özdemir ile Engin Akyürek iyi de Adım Farah’ın reytingleri kopartılan gürültüye karşılık gelmiyor!

Demet Özdemir ile Engin Akyürek iyi de Adım Farah’ın reytingleri kopartılan gürültüye karşılık gelmiyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Fox TV ekranında çarşamba akşamları yayınlanan Adım Farah dizisinin reyting sonuçlarını görenler şaşırıp kalıyor. Hikaye güzel, başroller çok iyi seçilmiş, yan karakterlerde çok usta isimler harikalar yaratıyor ve kurgu da gayet başarılı şekilde oluşturulmuş. Ancak tüm bu artılara rağmen Adım Farah dizisinin reytinglerde elde ettiği konum pek de hak ettiği noktayı göstermiyor.

Engin Akyürek ile Demet Özdemir ikilisinin başrolünde yer aldığı dizinin bu kadar güçlü bir sunum sergilemesi ve sosyal medyada da müthiş bir etkileşim oluşturmasına rağmen, ekran başına geçen izleyicilerin tercihleri arasında orta sıralarda yer alabilmesi şaşırtıcı bir durum. Aile dizisi gibi 8’li reytinglere ulaşması beklenirken, Adım Farah’ın geldiği nokta 5’li seviyeler olarak gözüküyor.

Bu kadar etkili bir dizinin ikinci bölümdeki reyting çıkışının üçüncü bölümde sürmemesi, bir miktar izleyici kaybı da yaşanması aslında çok da olumlu bir tablo değil. Zira dizi hayranlarının Adım Farah’a çok daha fazla ilgi göstermesini bekliyorduk.

Özellikle de sosyal medya ilgisi bu konuda büyük bir yanılsama oluşturdu. Çünkü sosyal medyada diziyle ilgili haftalardır büyük bir heyecan ve merak dalgası vardı. Özellikle de yurt dışındaki dizi hayranlarının Adım Farah’a yerli dizi hayranlarına göre daha yüksek bir ilgi gösterdiğini de söyleyebiliriz.

Çarşamba akşamları atv ekranında 4. sezonu devam eden Kuruluş Osman dizisine ait ve bu durumun değişmesi beklenmiyor. Çöp Adam dizisi de ortalamanın altına doğru sarkıyor ve izleyici kaybı zar zor durmuş gibi gözüküyor.

O Kız dizisinin Kanal D ekranında final yapmasının ardından gelecek hafta Burcu Özberk ve Gökhan Alkan ikilisinin başrolünde yer alacağı Kraliçe dizisinin nasıl bir çıkış yapacağını da izleyiciler merakla beklemeye başladı.

Kraliçe dizisinin iyi çıkış yapması, Adım Farah’a çok olumsuz yansıyacak gibi gözüküyor.