SON DAKİKA
20 Ağustos 2019 12:45

SON HABERLER

Diriliş Ertuğrul 130. Bölüm Beybolat Oyunu ve İlbilge’nin Kurtarılması.

Diriliş Ertuğrul dizinin 130. yeni bölümü 2 Ocak Çarşamba akşamı izleyicilerle TRT1 ekranında buluştu. Özel kanalların reklam azlığı nedeniyle dizilerinin yeni bölümlerini yayınlamadığı bu ortam, Diriliş Ertuğrul için büyük izleyici kitlesine ulaşmak için önemli bir avantajdı. Diriliş Ertuğrul dizinin 130. bölümünden önemli sahneler youtube resmi sayfasında yayınlandı.

Videodan 130. bölümde yer alan başlıktaki bölümle ilgili sahneyi izleyebilirsiniz.

Peki 130. bölümde neler yaşandı? İşte detaylar:

Ertuğrul, toplanan vergilerin Konya’ya götürülürken kafileye Dragos tarafından tuzak kurulacağını Beybolat’a anlatmış ve tedbir almasını istemişti. Beybolat ikna olmamış ve Ertuğrul’un dediği gibi Dragos tuzak kurmuştu. Bu tuzakta ise İlbilge Hatun, Dragos’un yeni adamı Uranos tarafından kaleye kaçırılmıştı. Kaleye kaçırılan İlbilge Hatun’un akıbeti ne olacak? Kaleden kurtarılabilecek mi? Ertuğrul ve Beybolat bu hususta ne yapacak?

Dragos yeni hamlesini yapmış ve Ertuğrul’un başına Uranos’u bela etmişti. Uranos, İlbilge’yi kaçırmasının yanı sıra başka ne gibi belalara yol açacak? Ertuğrul, İbnü’l Arabi’nin talebesi Sadreddin-i Konevi’yi Moğolların elinden kurtarıp sağ salim obaya getirmeyi başarmıştı. Ertuğrul, Moğol tehlikesi altındaki diğer alimleri de kurtarmaya muvaffak olabilecek mi? Artuk ise, Emir Bahaeddin’in adamları tarafından tuzak kurulup kaçırılmıştı. Artuk’un akıbeti ne olacak? Ertuğrul onu sağ salim bulabilecek mi? Ertuğrul, tüm bu tuzakları bertaraf edebilecek mi?

İlgili Haberler