Ana sayfa Dizi Haberleri Disney Plus dizisinde Aras Bulut İynemli çok şanslı ama Sarp Akkaya ise şanssız!

Disney Plus dizisinde Aras Bulut İynemli çok şanslı ama Sarp Akkaya ise şanssız!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Çukur dizisinin dördüncü sezonunun sonlarında hikayeye Şahran karakteri ile katılan Sarp Akkaya, böylelikle dizinin başrolünde yer alan Aras Bulut İynemli ile aynı seti paylaşabilmişti. Çukur dizisi geçen sezon bitti ama hala milyonlarca hayranı tarafından unutulmuş değil. Aras Bulut İynemli’nin yeni dizisi Atatürk’ü heyecanla bekleyenler, Sarp Akkaya’nın da projeye katılmasından çok memnun.

Başarılı oyuncuyu en son Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde izleyen ve Sergen karakteri ile bir hayli etkili olduğunu da bilenler, Atatürk dizisini de merakla bekliyor. Sarp Akkaya, Atatürk dizisinde Enver Paşa karakterini canlandıracak…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına denk gelen 2023 yılında yayınlanacak olan Atatürk dizisinde Aras Bulut İynemli kariyerinin en önemli dönemine giriş yapıyor. Temmuz ayında çekimleri başlaması beklenen projede bir dünya liderini ve modern Türkiye’nin kurucusu Atatürk’ü canlandırmak büyük bir onur ve aynı zamanda da büyük bir sorumluluk.

Netflix’te yayınlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinde Hazal Kaya’nın canlandırdığı karakterin Atatürk ile karşılaşması ve bir sahnede de ona sarılması milyonların gözyaşı dökmesine neden oldu ve bu sahne sosyal medyanın da en çok konuştuğu sahne oldu.

Şimdi de Atatürk dizisinde Aras Bulut İynemli’nin performansı kariyeri adına belirleyici bir çıkış olarak yansıyacaktır. Bu role aylardır özel bir şekilde hazırlanan oyuncu için Atatürk karakterini canlandırmanın büyük bir fırsat ve şans olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak Enver Paşa karakterinde Sarp Akkaya için durum tam da böyle değil.. Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde çok etkili olan, zekası ile ve karakter özellikleri ile övülen Enver Paşa, bir hürriyet kahramanı olarak anılıyor.

İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önemli liderlerinden Enver Paşa, bir Osmanlı askeri ve siyasetçisi olarak çok önemli hizmetlerde bulundu. 1881 yılında doğan ve 1922 yılında da yaşamını yitiren bu tarihi kişiliği canlandırma konusunda Sarp Akkaya için de zorlu bir süreç başlıyor.

Enver Paşa çok tartışılan, aldığı kararlar nedeniyle eleştirilen ve hayatı göze alındığında da Türkiye’de çok fazla gündeme getirilmek istenmeyen birisi olarak gözüküyor.

Bir yanda milyonların yüreğine seslenen Atatürk rolüyle Aras Bulut İynemli’yi izlerken, diğer yandan da unutulmaya başlayan Enver Paşa karakterinde Sarp Akkaya’yı izleyeceksiniz.

Disney Plus’ın Atatürk dizisinde Aras Bulut İynemli fazlasıyla şanslı ve büyük yankı uyandıracaktır. Sarp Akkaya için ise aynı durum söz konusu değil, rolü ne kadar gerçekçi canlandırsa da öne çıkması pek de kolay olmayacaktır.