Ana sayfa Dizi Haberleri Dizi tarihine yön veren Gülseren Budayıcıoğlu, Binnur Kaya ısrarıyla ile tam 12’den vurdu!

Dizi tarihine yön veren Gülseren Budayıcıoğlu, Binnur Kaya ısrarıyla ile tam 12’den vurdu!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Son dönemde yazdığı hikayeleri diziye dönüştürülen Gülseren Budayıcıoğlu, duygu yüklü ve milyonları ekrana bağlayan projeler ile büyük dikkat çekiyor. İstanbullu Gelin, Doğduğun Ev Kaderindir, Kırmızı Oda,Camdaki Kız, Masumlar Apartmanı, Yalı Çapkını gibi çok iddialı diziler ortaya çıktı. Ayrıca Çöp Adam ve Kral Kaybederse isimli diziler de yakında izleyicilerle buluşacak.

Türk dizi tarihine son dönemde yön veren isimlerin başına gelen Gülseren Budayıcıoğlu, OGM Pictures’in sahibi Onur Güvenatam ile çok etkili bir işbirliği sonucunda bu projeler büyük anlam kazandı. Budayıcıoğlu, bir hikayede karakteri çok iyi şekilde Güvenatam’a anlatıyor ve yapımcı da o rol için en uygun ünlü ismi bulup, sonra da onunla anlaşarak projeye başlıyor.

Dizi tarihine yön veren Gülseren Budayıcıoğlu, Binnur Kaya ısrarıyla ile tam 12'den vurdu! 7

TV100 ekranında Candaş Tolga Işık’ın sunduğu programın konuğu olan Gülseren Budayıcıoğlu, bir diziyi oluşturmanın ilk aşamasından bahsetti ve kendisinin de zaman zaman oyuncu isimleri önerdiğini anlattı.

Kırmızı Oda dizisi 2 sezon devam etmiş ve Doktor Manolya hanım karakterinde Binnur Kaya çok iyi bir performans ortaya koymuştu. Gülseren Budayıcıoğlu, dizi için Binnur Kaya ismini kendisinin önerdiğini anlattı.

Budayıcıoğlu, “Tam 12’den” diyerek de Binnur Kaya isminin Kırmızı Oda dizisine çok yakıştığını şöyle ifade etti:

“Benim de birçok dizide şu karakteri bu çok iyi oynayabilir diyorum. Bazılarını ben çok beğenip öneriyorum. Binnur Kaya’yı ben önerdim. Tam 12’den… Bu dizilerin çok başarılı olmasının sırlarından birisi de doğru senaryodaki doğru oyuncuyu bulabilmek”

Onur Güvenatam ile Gülseren Budayıcıoğlu işbirliği, son dönemde Türk dizi tarihinin yeni hikayelere kavuşmasına ve oyuncuların da çok daha farklı roller ile ekranda izleyici karşısına çıkmasında büyük pay sahibi oldu. Bu anlamda Budayıcıoğlu’nun dizi tarihimizde senaryo noktasında çok büyük bir açılım yaptığını söylemek yanlış olmayacaktır.