Ana sayfa Dizi Haberleri Dokuz Oğuz dizisi reytinglerde tam düzelecek iken, Fox TV’den final kararı duyurusu şoke etti!

Dokuz Oğuz dizisi reytinglerde tam düzelecek iken, Fox TV’den final kararı duyurusu şoke etti!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Yasemin Allen ile Kubilay Aka ikilisinin başrolünde yer aldığı Dokuz Oğuz dizisi, tam da izleyicilerin kalbine girmeye başladığı bir süreçte Fox TV tarafından yayından kaldırılacak. Dizinin 6. bölümü ile birlikte Cumartesi akşamı son kez ekrana geleceğine yönelik fragman paylaşımı yapıldı.

İşte böyle bir ortamda Dokuz Oğuz dizisinin 5. bölüm reytinglerinde tüm kategorilerde yükseliş yaşandı. Fox TV’nin dizileri harcama konusunda maharetini artık herkes iyi biliyor. Dokuz Oğuz gibi bir asker dizisini de yeterince iyi tanıtamayan ve tüm kategorilerde izleyicisini artırdığı beşinci bölümün sonuçlarını bile beklemeden 6. bölümün final olduğunu duyuran Fox TV, izleyicileri bir kez daha şaşırtmadı.

Dizinin ortalamaya yaklaşan reytingler elde etmesi final kararının geri alınmasına etki eder mi bilinmez ama izleyiciler tam da alışmaya başladıklarını belirttikleri bir süreçte final kararının büyük talihsizlik olduğunu düşünüyor.

Dokuz Oğuz dizisi reytinglerde tam düzelecek iken, Fox TV'den final kararı duyurusu şoke etti! 7

18 Mart Çarşamba akşamı yayınlanan beşinci bölümde tüm kişiler kategorisinde ortalamaya çok yakın reytingler alarak iyi bir yükseliş sergileyen Dokuz Oğuz, günü beşinci olarak tamamladı. AB’de on birincilik elde eden ve ABC1’de de günü sekizinci olarak bitiren dizinin ilk 4 bölümü ise beklenen reytinglerden uzaktaydı.

Birçok dizi hayranı Dokuz Oğuz’un da harcanıp gideceğine üzülüyor ve sosyal medyada tepki gösteriyor. Fox TV’nin ise düşük reytinglere tahammülünün olmadığını artık herkes iyi biliyor.

Sonuç olarak, Gecenin Ucunda dizisini 1’in altına düşen reytinglerine rağmen yayınlayan Star TV ortada. Tuzak dizisini sezon sonuna kadar ekrana getirme kararlılığındaki tv8’in bu tavrı da ortada.

Diğer yandan ise Fox TV, bu iki diziden de çok daha iyi izlenme oranları olan Hayatımın Şansı dizisine geçen hafta yayından kaldırdı. Şimdi de yeni haftada Dokuz Oğuz dizisinin final yapacağına yönelik duyuru yapıldı.