Ana sayfa Sosyal Medya Ece Uslu’yu yasa boğan ölüm, bir efsane daha aramızdan ayrıldı!

Ece Uslu’yu yasa boğan ölüm, bir efsane daha aramızdan ayrıldı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Türk tiyatrosunun efsane isimlerinden birisi olarak bilinen Nedret Güvenç yaşamını yitirdi. Bornova’da yaşamını sürdüren Güvenç’in uykusunda hayatını kaybettiği ortaya çıktı. 5 Eylül 1930 doğumlu olan usta tiyatrocu, dizilerin vazgeçilmez isimlerinden olan Ece Uslu’nun da teyzesidir.

90 yaşında olan usta sanatçıya 1998 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verilmişti. Sinemada birçok filmde yer alan, çok sayıda ödül kazanan Nedret Güvenç’in vefatı hem dostlarını hem de ailesini derinden üzdü. Ece Uslu da instagram hesabından yaptığı paylaşım ile teyzesine veda etti.

Ece Uslu duygusal paylaşımında şöyle yazdı: “Büyük teyzem Nedret Güvenç Bilgütay’ı maalesef dün sabaha karşı uykusunda kaybettik. Zorlu bir hayatın ardından kendisine harika bir hayat kurdu. Yetenekleri ve başarılarıyla donattı hayatını ve asıl benim için en önemli olanı kıymetli eşi rahmetli Okan Bilgitay ile birlikte aşklarını ve aralarında ki saygıyı hiç bir zaman kaybetmeden ve o güzel aşklarına hepimizi imrendirerek yaşadılar güzel hayatlarını. Aşkları ve birliktelikleri herkese örnek olabilecek kadar harikaydı, şimdi artık tekrar bir aradalar…. ve benim hayatımda çok önemli olan sevgili anneannem Nebile Fikriye Güvenç ile de beraberler artık. Hepinizi çok seviyorum.
Sen hepimizin çok kıymetlisiydin sevgili ve biricik teyzeciğim. Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun. Işığınla aydınlat gittiğin yeri… Seni çok seviyorum. ”

Ece Uslu'yu yasa boğan ölüm, bir efsane daha aramızdan ayrıldı! 8

Ece Uslu, cenaze töreni ile ilgili bir başka paylaşım daha yaparak bilgilendirmede bulundu: “Çok kıymetli biricik teyzem Nedret Güvenç Bilgütay’ın cenazesi 2 Ağustos’ta Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenecek tören ve Teşvikiye Camisi’nde kılınacak namazın ardından Kilyos Mezarlığı’nda toprağa verilecek.”

Tiyatroya ve sinemaya gönül veren bir çınar daha hayatını kaybederken, birçok kişi üzüntülerini sosyal medya platformlarında yazdı. Işıl Yücesoy, yaptığı paylaşımda şöyle yazdı: “Bir ömür sanatla dimdik ayakta kalmak… Sayın NEDRET GÜVENÇ gibi bir çınarı kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Başımız sağ olsun.”

Ece Uslu'yu yasa boğan ölüm, bir efsane daha aramızdan ayrıldı! 9