Ege’nin Hamsisi 12. Bölüm 1.Fragmanı İzle

02 Ekim 2018 Salı, 11:34
Ege’nin Hamsisi 12. Bölüm 1.Fragmanı İzle

TRT 1 ekranlarının sevilen dizilerinden Ege’nin Hamsisi, 11 bölümüyle 1 Ekim Pazartesi akşamı izleyicilerle buluştu. Keyifli bir bölümün ardından izleyiciler 12. yeni bölümde neler olacağını merak etmeye başladı. Başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Uğur Çavuşoğlu, Asuman Dabak, İclal Aydın ve Bestemsu Özdemir’in yer aldığı dizinin 12. yeni bölümü 8 Ekim pazartesi günü izleyicilerle buluşacak.

12. bölümden ilk görüntüleri videodan izleyebilirsiniz.

Dizinin yeni bölümünde Deniz ve annesi Melahat, Zeynep’i istemek için eve gider. Ancak Karadenizli bir aileden kız almanın ne kadar zor bir şey olduğunu korkuyla öğrenirler…

Mustafa Şevki Doğan’ın yönetmenliğini yaptığı Ege’nin Hamsisi dizisi Temmuz 2018’de TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluştu. Eğlenceli hikayesi ve komedi sahneleriyle dikkat çekti.

Genl Hikaye

Gönüller Bir Olsun “Ege’nin Hamsisi” doksanlı yıllardan kalma, deniz kenarında yeşil-mavi bir ege kasabası ve bu kasabanın amaçları, tutumları ve de tasarrufları ne olursa olsun hatırşinas insanlarının hikâyesidir.

Kasabalıların bir arada büyük bir aile gibi yaşadığı, sevginin ve birliğin her şeyden önce geldiği bu güzel Ege toprağında bir Karadeniz lokantası açılmasıyla işler karışır. Bakir yaşamlarını, kendi küçük savaşlarını, bu güneşin elini en son çektiği topraklarda nice zamandır devam ettirmekte olan kahramanlar, tatlı bir Karadeniz-Ege çekişmesine tutulur.

Geçmişlerinin tatlı-soğuk imbatında neşeli, çok büyük cümleleri olmayan, hiç açılmamış mektuplarla yaşamaya devam eden bu Ege kasabası, büyük bir aşka şahit olacak ve bu çekişmenin tarafları uzlaşmanın yollarını arayacaklardır.

Yerlisiyle, esnafıyla, öğrencisiyle, gezginiyle şenlenen kasabada dillere destan bir aşk filizlenip büyüyecektir. Bu davul zurna ve kemençe, börülce karalahana, zeytinyağı tereyağı savaşı; geçmişlerin, arkadaşlıkların, hoşlanmaların, kıskançlıkların da işin içine dahil olmasıyla, fonda Ege-Karadeniz müzikleriyle iyice eğlenceli bir hal alacaktır.

Bazen düşmanlıklar, kısmi dostluklara; puslu geçmişler, başkalarının oluşmamış geleceklerine dönüşecek, bazen de “asla dönmem kararımdan! “ ya da “başkalarına bakmam bu saatten sonra!“ naraları terslerine dönüşüverir, bu yeni kasaba nizamında.
Ama ne olursa olsun asla kötü, fesat ya da içten pazarlıklı olanlar kazanamaz akşam rüzgârları kireçli duvarları aşındırmaya yüz tutmuşken, gerçek yaşamın aksine uzayıp giden dar yollarıyla ulaşılması zor bu Ege kasabası, kocaman dünya düzeninde kâh eğlenceli kâh hüzünlü ama ne olursa olsun insancıl kanunlarıyla bir masal gibi evvel zaman içerisinde sahnesini alarak yaşamına devam eder ve de öylece gider, vesselam.

ege'nin hamsisi haberleri için