Hazal Kaya, sokakta bir kağıt toplayıcısının kendisine söylediği sözleri unutamamış!

02 Ekim 2018 Salı, 11:34
Hazal Kaya, sokakta bir kağıt toplayıcısının kendisine söylediği sözleri unutamamış!

Bizim Hikaye dizisindeki Filiz karakteriyle çok konuşulan Hazal Kaya, güçlü kadın hikayelerinin dizilerde yer almasından dolayı duyduğu memnuniyeti, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 55. Uluslararası Antalya Film Festivali’ndeki bir panelde anlattı.

Kaya, Kadın dizisinde oynayan Özge Özpirinçci ve Yapımcı Fatih Aksoy ile katıldığı panelde, son yıllarda senaristlerin artık kadını ön plana çıkaran hikayelerine dikkat çekti.

Kadın senaristlerin kadın karakterleri yazmayı yeni öğrendiğini de söyleyen Hazal Kaya, daha önce kadının gücünün farkında olunmadığı ancak artık kadınların da kendilerine değer vermeye başladıklarına atıfta bulundu.

Güzel oyuncu, toplumdaki bu değişimin dizilere de sirayet ettiğini ve dizilerdeki kadın karakterlere yansıdığını belirterek bir anısını da şöyle aktardı:

“Ben Antepliyim. Bizim oralarda kavga çıkmasın diye akşam kapı çaldığında kadınlar açar kapıyı. ‘Ben kadınım, güçlüyüm’ bunları yeni yeni söylemeye başlıyoruz. Yolda yürürken bir kağıt toplayıcısı bana ‘Yürü kızım arkandayım, o adamı da boşa’ dedi. İnanamadım. Buna sebep olan hangi enerjiyse şükürlerimizi sunuyorum. Kadın senaristler yeni yeni kadın karakterleri yazmayı öğreniyor.”

bizim hikaye haberleri için

fatih aksoy haberleri için