Ana sayfa Dizi Haberleri Engin Akyürek’in yeni dizisi Kaçış ne zaman çekilmeye başlayacak?

Engin Akyürek’in yeni dizisi Kaçış ne zaman çekilmeye başlayacak?

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – En son Sefirin Kızı dizisiyle izlediğimiz Engin Akyürek yeni dizisi Kaçış ile yakında yeniden ekrana gelmeye hazırlanıyor. Yeni dizide Engin Akyürek başrolü İrem Helvacıoğlu ile paylaşacak. Disney Plus’ta yayınlanacak dizinin çekimlerine başlanacağı tarih açıklandı.

Hikayesi Engin Akyürek tarafından kaleme alınan Kaçış, Same Film ve O3 Medya işbirliğinde çekilecek. Sekiz bölümden oluşacak Kaçış, Türkiye pazarına girmeye hazırlanan Disney Plus’ın ilk Türk dizisi olacak.

Engin Akyürek hayranlarının nefeslerini tutarak beklediği Kaçış dizisinin ne zaman çekilmeye başlanacağı açıklandı. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Kaçış dizisinin çekimlerine 15 Ekim civarı başlanacaktı. Ancak çekimlerin başlaması kasım ayına ertelendi.

Engin Akyürek'in yeni dizisi Kaçış ne zaman çekilmeye başlayacak? 7

Dizide Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu iki savaş muhabirini canlandıracak. Akyürek Mehmet, Helvacıoğlu da Zeynep isimli karakterlere hayat verecek.

Yağız Alp Akaydın’ın yöneteceği dizinin çekimleri Gaziantep ve civarında yapılacak. Dizide hareketli çatışma sahnelerinin olacağı belirtiliyor.

Uzun süren sessizliğini Star TV’de yayınlanan Sefirin Kızı için bozan Engin Akyürek, dizinin final yapmasının ardından Netflix için çekilen Yolun Açık Olsun isimli filmde rol almıştı. Akyürek filmde başrolü Tolga Sarıtaş’la paylaşmıştı.

Genç oyuncu İrem Helvacıoğlu ise Sen Anlat Karadeniz dizisiyle yakaladığı başarıyı daha sonraki projelerinde elde edememişti. Helvacıoğlu’nun son iki dizisi Seni Çok Bekledim ve Baş Belası reytinglerde istenen sonucu alamayınca erken final yapmıştı.