Ana sayfa Dizi Haberleri Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin sezon final tarihi belli oldu!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin sezon final tarihi belli oldu!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi salı akşamları izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Ekranların uzun soluklu dizilerinden biri olan EDHO, sezon finali yapmaya hazırlanıyor.

EDHO’nun en önemli karakteri Hızır Çakırbeyli, usta oyuncu Oktay Kaynarca tarafından canlandırılıyor. 2015 yılından bu yana yayınlanan dizide ayrıca Ozan Akbaba, Yunus Emre Yıldırımer, Hüseyin Avni Danyal, Ali Sürmeli gibi usta oyuncular da rol alıyor.

Halen 6. sezonuna devam eden dizinin senaryosu ise Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Berna Aruz tarafından yazılıyor. Artık kemikleşmiş bir izleyici kitlesine sahip olan ve reytinglerde hala çok iyi sonuç alan dizi 6. sezona veda etmeye hazırlanıyor.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin sezon final tarihi belli oldu! 7

EDHO’nun 8 Haziran Salı akşamı 198. bölümü yayınlanacak. 15 Haziran akşamı yayınlanacak 199. bölümle de dizi sezon finali yapacak. Yaz tatilinin ardından EDHO, eylül ayında 7. sezonuyla yeniden ekranlara gelmeye başlayacak. Dizinin 198. bölümünde şunlar olacak:

Rıdvan tarafından Hızır’ın karşısına çıkarılan Savaş önce fidanlıkta tüm masa üyelerine uzlaşma teklif eder. Ancak buna herkesten olumsuz yanıt gelmesi üzerine ele geçirilen Rıdvan’ın oğlunu geri ister. Tam o esnada Rıdvan’ın oğlu Asım tarafından dürbünlü tüfekle uzaktan vurulur. Böylece Savaş ve Hızır arasındaki büyük savaşın tohumları ekilmiş olurb

Hızır Çakırbeyli, Rıdvan ve bağlı olduğu şebekeyle verdiği savaşta sevdiklerini teker teker kaybetmeye başlar. Gelini Didem Çakırbeyli’nin ölümünün ardından akrabası ve dostu Haşmet Façalı’yı da kaybeden Hızır Çakırbeyli, artık şartları zorlamaya karar verir.

Çakırbeyli ailesi kadar Façalı ailesine de ateş düşer. Yeğeni ve abisinin cenazesinde yapılan bombalı saldırıyla en yakınındaki isim olan Hakan’ı da kaybeden Behzat Façalı, intikam yemini eder. Abisi Haşmet Façalı gibi kendisini kaybetmesinden korkan Hızır Çakırbeyli, kurduğu planın merkezine Behzat Façalı’yı koyar.

Evlendiği gün eşini kaybeden Hızır Ali’yi öldürmeyi kafasına koyan Rıdvan, bir hamle de hastanede yapar. Yapılacak saldırıyı ön gören Alpaslan ise kurduğu oyunla Rıdvan’ın bir oğlunu daha tuzağa düşürür. Oğlunu kurtarmak için her yola başvuran Rıdvan ise tüm bağlantılarını kullanarak savaşa yeni bir isim dahil eder. Hızır Çakırbeyli, verdiği savaşta tek tek sevdiklerini kaybeder.

EDHO’nun 198. bölümünün fragramanını buradan izleyebilirsiniz: