Ana sayfa Dizi Haberleri Fahriye Evcen’in Alparslan Büyük Selçuklu dizisine vedası sonrası sosyal medyadan tepki yağdı!

Fahriye Evcen’in Alparslan Büyük Selçuklu dizisine vedası sonrası sosyal medyadan tepki yağdı!

tarafından zk zk

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1 ekranlarında Pazartesi akşamları yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, bu hafta yayınlanan bölümüyle sezon finali yaptı. Ancak dizinin başrollerinden Fahriye Evcen’in ayrılması, izleyiciyi çok üzerken aynı zamanda Akça Hatun’un ölmesi de diziyi takip edenleri hem çok üzdü hem de çok kızdırdı!

Kimi izleyiciler tarihte Akça Hatun’un bu şekilde ölmediğine gönderme yaparak diziyi eleştirirken, pek çok oyuncu da Barış Arduç’un oyunculuğuna övgü dolu sözlerle birlikte Fahriye Evcen’in gidişiyle dizinin eksik kalacağının altını çiziyor. Hatta diziyi artık izlemeyeceğini söyleyerek Evcen’in ayrılışı karşısında yaşadıkları şaşkınlığı aktarıyorlar.

Pek çok izleyicinin Akça Hatun’un ölmesi ve Fahriye Evcen’in diziden ayrılması sonrası yapımcıya olan eleştirileri dikkat çekiyor. Özellikle sezon finali sahnesinden sonra dizinin yapımcısı Akli Film’in sahibi Emre Konuk’un yayınladığı sosyal medya mesajına yapılan yorumlarda da izleyicilerin tepkileri görülüyor.

Fahriye Evcen’in diziden ayrılması aslında kendi isteğiyle gerçekleşti. Yapımcı, bu kararından vazgeçirmek için çaba harcasa da Evcen, oğlu Karan’a daha fazla zaman ayırabilmek için yoğun çalıştığı Alparslan Büyük Selçuklu dizisinden ayrılmayı seçti.

Bir sezon yer aldığı diziden ayrılışı da beklenmeyen bir ölümle gerçekleşti. Bu nedenle de izleyiciyi hem şaşırtan hem de üzen bu sahneler, dizinin sezon finaline damgasını vurdu.

Burak Özçivit ile evlendikten ve oğlu Karan’ı dünyaya getirdikten sonra uzun süre ekrandan uzak kalmıştı Fahriye Evcen. Oyuncu, bu özlemi Alparslan Büyük Selçuklu dizisi ile giderdi. Ancak yine de sadece bir sezon ekranda yer aldığı diziden bu şekilde ayrılışı, kimsenin içine sinmedi.

Reytinglerde Pazartesi akşamlarının birincisi olarak dikkatleri çeken Alparslan Büyük Selçuklu, sezon finali ile de bu durumu bozmadı. Akça Hatun karakterini canlandıran Fahriye Evcen’in diziden ayrılacağının öğrenilmesinden sonra izleyicide eleştiriler başlamıştı. Oyuncunun ayrılmasına kimse inanmasa da bu durum gerçekleşti.

İzleyici de bu noktadan sonra sosyal medyadan tepkiler vermeye başladı. Akli Film’in sahibi Emre Konuk’un oyuncuyu ikna çabalarının sonuçsuz kaldığı belirtildi. Ve Fahriye Evcen artık Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde olmayacak. Emre Konuk’un veda cümleleri ise aşağıda…

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Fahriye Evcen’e duygusal sözlerle veda eden yapımcının bu mesajına pek çok eleştiri geldi ve gelmeye devam ediyor. Emre Konuk paylaşımında “Asâleti ve nezâketiyle projemize değer katan kıymetli @EvcenF’e sonsuz teşekkürler. “Akça” onsuz eksik kalırdı. Onunla tamam oldu. Tarihimizde kendini vatanına adamış, her şeyini bu yolda feda etmiş olan bütün aziz kadınlarımızı harikulade temsil etti.” diyerek Evcen’e teşekkür etti.

Fahriye Evcen’in diziden ayrılmasına çok üzülen izleyiciler Emre Konuk’u sert bir şekilde eleştirdiler. Alparslan Büyük Selçuklu dizisi 27. bölümüyle sezon finali yaptı. Akça Hatun’un boşluğunu kimsenin dolduramayacağını düşünen izleyici, şimdiden duruma tepkili ancak dizinin yeni sezonunda Evcen’in gidişiyle bir başka ismin gelmesi de olası…