Ana sayfa Dizi Haberleri Fecir karakteri genç oyuncu Burak Yörük’ün hayatında önemli bir değişime neden oldu

Fecir karakteri genç oyuncu Burak Yörük’ün hayatında önemli bir değişime neden oldu

tarafından ker_def

Kanal D’nin iddialı dizisi “Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu” isimli dizide canlandırdığı Fecir Emirkıran karakteri ile gündemden düşmeyen oyuncu Burak Yörük, Fecir’den sonra hayatının değiştiğine değindi.

Genç oyuncu Burak Yörük çok farklı bir karakter olan Fecir ile son dönemin dikkat çeken isimlerinden oldu. Yörük “Fecir, bana uzak biri olduğu için hayatımda çok şey değişti. Fecir’i canlandırdıktan sonra kendi değerimi anladım” açıklaması ile de dikkatleri çekiyor.

Kadrosunda usta oyuncuları buluşturan, her çarşamba akşamı yeni bölümleri ile ekrana gelen “Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu” tanıtım filmleri ve sürükleyici sahneleriyle adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Yusuf Pirhasan ve Volkan Keskin’in yönetmenliğini üstlendiği dizide “Fecir Emirkıran” karakterine hayat veren oyuncu Burak Yörük, özel açıklamalarda bulundu.

Canlandırdığı Fecir Emirkıran karakterinin kendisinden çok uzak bir karakter olduğuna değinen Burak Yörük şu bilgileri paylaştı:

“Fecir’den sonra hayatımda çok fazla şey değişti; çünkü daha önce hiç buna benzer bir rol oynamamıştım. Öncelikle kendimden çok uzak bir insanı canlandırmak ilginç bir deneyim oldu. Fecir daha çok güdüleriyle yaşayan bir insan ben kendi hayatımda öyle değilimdir. Etik değerlere önem veren bir insanım. Hayatı, elimden geldiğince öğrendiğim ekole göre dikkatli yaşarım. Fecir öyle değil; kötü bir ekolü var, yanlış örneklerle büyümüş. Bu anlamda psikolojik olarak güdüsel davranışları mevcut. Bana uzak biri olduğu için hayatımda çok şey değişti, gittikçe daha merhametli biri olduğumu hissediyorum. Fecir’den sonra kendi değerimi anladım.”

“KIRBAÇ SAHNESİNDE ÇOK ZORLANDIM”

Oyunculuk performansı ile de beğeni toplayan oyuncu çekimler sırasında onu en çok zorlayan sahneye de değindi. Fecir’in babası tarafından şiddet gördüğü sahnelerde zorlandığına değinen Yörük, duygularını şu sözlerle ifade etti: “Fecir’in babası tarafından kırbaçlandığı sahne hem duygusal hem de fiziksel olarak zorlayıcı ve yorucu bir sahneydi.”

Ekin Koç, Serra Arıtürk, Ozan Güven, Hande Ataizi, Burak Yörük, Hüseyin Avni Danyal, Aytaç Uşun, Bülent Seyran, Atsız Karaduman, Selim Galip, Anıl Taşezen gibi başarılı oyuncuları kadrosunda buluşturan “Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu” yeni bölümleri ile çarşamba akşamları Kanal D’de ekrana gelmeye devam edecek.