SON DAKİKA
18 Haziran 2019 08:17

SON HABERLER

Fi dizisinin Can Manay’ı Ozan Güven’in oyuncu olmasının arkasında ünlü bir isim var!

19 Mayıs 1975 Almanya doğumlu olan Ozan Güven, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü mezunudur.

1998 yılında İkinci Bahar dizisindeki Ulaş Meriç karakteri ile hafızalara kazınan oyuncu, birçok dizi ve filmde rol aldı.

Bir İstanbul Masalı dizisinde Demir Arhan olarak akılllarımıza yazılan Ozan Güven, Hırsız Polis dizisinde ise Kibar Necmi’ydi… Canım Ailem dizisinde Ali olarak sevilen oyuncu, Muhteşem Yüzyıl dizisinde de Damat Rüstem Paşa’yı başarıyla canlandırmıştı.

Fi dizisindeki Can Manay yorumuyla harikalar yaratan ve hayran kitlesini daha da artıran Ozan Güven, Cem Yılmaz’ın filmlerinde de vazgeçilmez isimlerden birisi.

Fİ DİZİSİ VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Oyuncu Ozan Güven sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla mesleğe başlama nedenini açıkladı.

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre sadece kendi başına rol aldığı projelerde değil aynı zamanda Cem Yılmaz’la birlikte boy gösterdiği filmlerle de kendisinden söz ettiren Ozan Güven, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla oyunculuk macerasının nasıl başladığını açıkladı.

ŞENER ŞEN ETKİSİ…

Türk sinemasının önemli isimlerinden Şener Şen’in Şekarpare adlı filmde canlandırdığı Ziver Bey karakterine ait bir fotoğrafın önünde poz veren Ozan Güven fotoğrafı gösterdiği bir kareyi paylaştı ve altına da: “Şekerpare” “Ziver Bey” oyuncu olma sebebimdir…” notunu düştü.

İlgili Haberler