Ana sayfa Dizi Haberleri Fox TV yine yaptı yapacağını; Yasemin Allen ve Kubilay Aka için büyük dizi hüsranı!

Fox TV yine yaptı yapacağını; Yasemin Allen ve Kubilay Aka için büyük dizi hüsranı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Fox TV ekranında izleyicilerle Cumartesi akşamları buluşan Dokuz Oğuz isimli asker dizisinin büyük bir heyecanla ortaya çıkmasına rağmen, düşük gelen reytingleri bahane eden Fox TV yetkilileri yine iddialı bir projeye destek sunmamayı tercih etti.

Yasemin Allen ile Kubilay Aka ikilisini bir araya getiren Dokuz Oğuz dizisinin bir asker hikayesi olması, geniş bir izleyici grubunun dikkatini çekti. Daha önce Savaşçı isimli diziyi 5 sezon yayınlayan Fox TV, o başarılı günlere geri dönmeyi amaçladı. Savaşçı dizisinin senaryosunu yazan Süleyman Çobanoğlu, bu sefer de Dokuz Oğuz projesi ile yine milyonları etkilemeyi hedefledi.

Yasemin Allen ile Kubilay Aka partnerliğinin yanı sıra, Deniz Işın ve Dağhan Külegeç gibi iddialı iki isim de yine dizinin kadrosunda yer aldı. Türk askerinin kahramanlık öyküsü olarak ortaya çıkan ve çok geniş bir izleyici kitlesini etkilemesi beklenen Dokuz Oğuz, bunları tam olarak başaramadı.

Aksiyon dolu ve kahramanlık hikayesi anlatan bir dizinin düşük reyting almasına pek de alışık değiliz ama Dokuz Oğuz, bu konuda beklentileri karşılayamadı. Fox TV’nin de her zamanki gibi projelere destek olmak yerine hemen yayından kaldırma refleksi Dokuz Oğuz’un da vurdu.

Basında yer alan haberlere göre, dizinin 6. bölümü ile birlikte 25 Mart Cumartesi günü son kez ekrana gelmesi bekleniyor.

18 Mart Cumartesi akşamı beşinci bölümü yayınlanacak olan Dokuz Oğuz dizisi, bir sonraki hafta muhtemelen final yapacak. Henüz Fox TV yönetiminden final kararı duyurulmamış olsa da, kulislere yansıyan bilgiler bu seçeneğin çok kuvvetli olduğunu daha önceden işaret ediyordu. Basına düşen kulis bilgilerinde de finalin 6. bölümde olacağına yönelik beklentiler bulunuyor.