Ana sayfa Güncel Haberler Fox TV’nin kadınlara yönelik büyük projesi çok ses getirecek!

Fox TV’nin kadınlara yönelik büyük projesi çok ses getirecek!

tarafından ker_def

FOX REKLAM KUŞAKLARINI KADINLARA AÇIYOR!

FOX, “Hayran Olunacak Kadınlar” sosyal sorumluluk kampanyasıyla kadınlara verdiği desteği artırıyor! Daha önce yapılmamış bir proje hayata geçirerek, kadınların kısıtlı imkanlarla kurdukları markalar için reklam filmleri çekiyor ve bu filmleri, reklam kuşaklarında milyonlara ulaştırıyor!

FOX ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın iş birliğinde hayata geçirilen “Hayran Olunacak Kadınlar” sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında hayatta zorluklara karşı mücadele eden ve kendi ayakları üzerinde durma çabasındaki kadınların hikayeleri öne çıkartılarak, bu hikayelerin benzer durumda olsun olmasın, herkese birer ilham kaynağı olmaları hedefleniyor.

Kampanyada, kendi ayakları üzerinde durma çabasındaki kadınlara destek olmak amacıyla KEDV tarafından oluşturulan fona, yönlendirme yapılıyor, izleyici bağış yapmaya davet ediliyor. İki fazdan oluşan kampanyanın ilk fazının tanıtım filmlerinde FOX ekran yüzleri, hikayeleri birbirinden farklı fakat çabaları ortak olan dört kadınla bir araya gelmişti. FOX ekranının sevilen yüzleri İsmail Küçükkaya, İlker Ayrık, Zuhal Topal ve Çağla Şıkel ile çekilen tanıtım filmleri, sosyal medyada büyük ilgi görmüştü.

Kampanyanın ikinci fazında ise FOX, kadınların kendi emekleriyle kurdukları markalara, yaratıcı ajansı Rafineri ile birlikte kurumsal kimlik çalışmaları yapıldı. Markalar için logo, ambalaj, etiket tasarımları ve reklam filmleri hazırlandı. İlk etapta KEDV’le birlikte, Türkiye’nin 5 ayrı ilinden seçilen 5 kadın için yapılan çalışmalarda çekilen reklam filmleri, ilk kez dün akşam Prime Time’da, projeye ayrılan reklam kuşağında yayına girdi. Kadınlara ait markalar, eş zamanlı olarak FOX’un tüm dijital ve sosyal mecralarında tanıtılmaya başlandı. Bu projeyle, markalarının tanıtımı yapılan kadınların üretimlerinin desteklenmesi ve benzer durumdaki kadınlara ilham ve cesaret verilmesi hedefleniyor.

İlk etapta yayına giren filmler şu şekilde:

YEMEKLERİN OLMAZSA OLMAZI AYAŞ AKKAYA SALÇALARI!

Yetiştirdikleri domatesleri satmakta zorlanınca, domatesleri değerlendirmek için salça üretimine başlayan kadınların kurduğu Ayaş Akkaya Tarımsal Kooperatifi’nin ürünleri “Her tadanın parmaklarını yediği yemeklerinize kaç kaşık salça koyacağınız sizden. Koyacağınız domates salçası Ayaş Akkaya Tarımsal Kooperatifi’nden” söylemiyle izleyiciyle buluşuyor.

ELLERİNİZ İÇİN EN DOĞALI: İPEKYOLU SABUNLARI!

Çekimleri Mardin’de gerçekleştirilen İpekyolu Kadın Kooperatifi’nin reklam filminde, doğal sabunun İpekyolu Kadın Kooperatifi kadınları tarafından nasıl yapıldığının görüntülerine şahit olunabiliyor ve bu sabunların nahıl.com.tr üzerinden sipariş edilebildiği duyuruluyor. İpekyolu Kadın Kooperatifi’nde onlarca Mardinli kadın, üretim yaparak kendi geçimlerini sağlıyor.

SOMA KADIN KOOPERATİFİ ÜRÜNLERİ DOĞALLIĞIN TA KENDİSİ!

Özellikle, glutensiz ürünleriyle dikkat çeken Soma Kadın Kooperatifi’nde Somalı kadınlar en iyi bildikleri şeyleri yaparak gelir elde ediyorlar. Çekilen reklam filminde tarhanadan turşuya, zeytinyağından el işine kadar birçok alanda üretim yapılan kooperatifin gıda ürünleri tanıtılıyor. İzleyici sipariş vermek için somakadin.com web sitesine ve @somakadinatolyesi Instagram hesabına yönlendiriliyor.

GÜZEL BİR YUVA KURMANIN YOLU ZEYNEP ÇEYİZ’DEN GEÇER!

Kocaeli’nde küçük bir dükkanda faaliyet gösteren Zeynep Çeyiz’de satılan her ürün, çevredeki kadınlar tarafından evlerinde yapılıyor. Kocaeli Karamürsel Hafız İsmail Caddesi adresi ve @zeynepceyiz Instagram hesabına yönlendiren reklam filmiyle mağazanın satışlarının artırılması ve daha fazla kadına üretim fırsatı yaratılması hedefleniyor.

GÜNE GÜZEL BAŞLAMANIN EN LEZZETLİ YOLU: BEYZADE KONAĞI KAHVALTI SALONU!

Eskişehir’de çekilen reklam filminde ise; girişimci bir kadının kurduğu Beyzade Konağı Kahvaltı Salonu tanıtılıyor. İzleyiciler bol çeşitli, lezzetli ve doğal bir kahvaltı için Eskişehir’de Paşa Mahallesi Beyler Sokak NO:1/A adresinde bulunan kahvaltı salonuna davet ediliyor.

Yönetmenliğini Aydın Özer’in, prodüksiyonunu Vana Film’in, kreatif çalışmalarını Rafineri’nin üstlendiği reklam filmleri, izleyiciler ve takipçiler tarafından beğenilmeye ve desteklenmeye devam ediyor.

FOX’un sosyal sorumluluk projesine destek olabilmek ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na bağışta bulunmak için, 6154’e* mesaj gönderilebiliyor, sosyal medyada #HayranOlunacakKadınlar etiketiyle paylaşım yapılabiliyor. (*1 SMS bedeli 10 TL’dir.)