Ana sayfa Dizi Haberleri Gönül Dağı dizisi başarısını sürdürerek istikrar abidesi olduğunu kanıtlıyor!

Gönül Dağı dizisi başarısını sürdürerek istikrar abidesi olduğunu kanıtlıyor!

tarafından ker_def

Dördüncü Sezona izlenme rekorlarıyla giren ve başarı grafiğini sürekli artıran TRT 1’in sevilen dizisi Gönül Dağı’nın 116. Bölümü de tüm kulvarlarda birinci oldu. Reytinglerde bu sezon çift haneli oranlar elde edebilen Kızılcık Şerbeti ile Gönül Dağı dizileri büyük dikkat çekiyor.

TRT1 ekranlarında cumartesi akşamları yayınlanmaya devam eden Gönül Dağı, bundan önceki 3 sezonda olduğu gibi yine milyonlarca izleyiciyi ekrana taşımaya devam ediyor. Dizinin 116. bölümüyle de yine reytinglerde birincilikler elde ettiğini ve sosyal medyada çok konuşulduğunu belirtelim.

İstikrar abidesi olarak dört sezonda ekranda başarıdan başarıya koşan dizinin Türk dizi tarihine adını altın harflerle yazdırdığı da bir gerçek.

116. bölümü ile yine çok başarılı reytingler elde eden dizi tüm kişiler kategorisinde çift haneye çok yaklaşırken, ABC1 grubunda ise çift haneli reyting elde ederek sezonun en güçlü yapımlarının başında geldiğini bir kez daha kanıtladı.

Bozkırda bir Anadolu masalını, sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesini anlatan Gönül Dağı, küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının, tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin yaşamından kesitleri ekranlara yansıtıyor.

Ülkemizin çok önemli sorunlarına parmak basarak, sevgi, saygı, hoşgörü ve geleneksel değerlerimizle harmanlanmış samimi senaryosu ile izleyicileri hem duygulandıran hem de yüzlerindeki eksik etmeyen Gönül Dağı, gençleri girişimcilik konusunda motive etmeye ve onlara rehberlik etmeye devam ediyor.

Yapımcılığını Köprü Film/Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini Yahya Samancı’nın üstlendiği Gönül Dağı’nın senaryosunu Ali Asaf Elmas, Mustafa Becit ve Emel Çokçalışkan kaleme alıyor.

Berk Atan, Semih Ertürk ve Cihat Süvarioğlu’nun başrolleri paylaştığı Gönül Dağı dizisi önümüzdeki haftalarda da güçlü hikayesi ve etkileyici oyunculuk performansları ile ilgi görmeye devam edecektir.