Ana sayfa Dizi Haberleri Güvercin’in Kenan’ı Mehmet Ali Nuroğlu, iki yıl aradan sonra ekranlara dönüyor!

Güvercin’in Kenan’ı Mehmet Ali Nuroğlu, iki yıl aradan sonra ekranlara dönüyor!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Dizi dünyasının yetenekli oyuncularından Mehmet Ali Nuroğlu, en son Güvercin dizisiyle ekrana gelmişti. Yetenekli oyuncu 2020 yılında sona eren dizinin ardından bir projede yer almamıştı. Nuroğlu, iki yıllık aradan sonra bomba gibi bir diziyle ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre TRT’nin dijital kanalı için çekilecek Hz. Mevlana dizisi için uzun süredir devam eden Şems arayışı sona erdi. Mevlana’nın hocası ve en yakın arkadaşı Şems’i canlandırması için Mehmet Ali Nuroğlu ile anlaşıldı.

Kale Film tarafından çekilecek yüksek bütçeli dizi için çalışmalar uzun süredir devam ediyordu. Dizide rol alacağı kesinleşen isimler arasında Bülent İnal, İlker Aksum, Kaan Yıldırım, Ushan Çakır, Ahu Türkpençe, Can Nergis, Altan Gördüm, Burç Kümbetlioğlu yer alıyordu. Ancak Şems için bir türlü uygun isim bulunamamıştı. Uzun süren arayışlar sonucunda Şems için en sonunda Mehmet Ali Nuroğlu ile anlaşıldı.

 

Güvercin’in Kenan’ı Mehmet Ali Nuroğlu, iki yıl aradan sonra ekranlara dönüyor! 90

ODTÜ Felsefe Bölümünde üç yıl eğitim gördükten sonra Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne geçen Mehmet Ali Nuroğlu, Çemberimde Gül Oya isimli yapımdaki Mehmet karakteri ile dikkat çekti. 2018 yılında izleyici ile buluşan Sen Anlat Karadeniz dizisinde Vedat karakterini canlandıran oyuncu, Türkiye’nin gündeminde uzun süre yer aldı.

Yetenekli oyuncu en son 2019 yılında yayınlanmaya başlayan Güvercin isimli dizide başrolde yer almıştı. Bir süredir dizi projelerinde yer almayan oyuncu Ankara’da tiyatro çalışmalarına devam ediyordu.

Yönetmenliğini Can Ulkay’ın üstlendiği, senaryosunun Ali Aydın tarafından kaleme alındığı Hz. Mevlana dizisinin çekimleri Konya’da devam ediyor. Dizi için burada dev bir plato kuruldu. Yüksek bütçesiyle dikkat çeken yeni dizinin çok etkileyici bir şekilde ekrana gelmesi bekleniyor.