Ana sayfa Dizi Haberleri Hikayesiyle izleyiciyi tokat gibi çarpan Kuş Uçuşu, Netflix’e uçarak girdi!

Hikayesiyle izleyiciyi tokat gibi çarpan Kuş Uçuşu, Netflix’e uçarak girdi!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ay Yapım’ın Netflix için çektiği Kuş Uçuşu isimli dizisi çok uzun süredir büyük bir merakla bekleniyordu. Dizi nihayet üç gün önce gösterime girdi. İzleyiciyi çok sert bir dünyayla tanıştıran Kuş Uçuşu Netflix’e zirveden giriş yaptı.

Başrollerini Birce Akalay, Miray Daner ve İbrahim Çelikkol’un paylaştığı Kuş Uçuşu isimli dizi 3 Haziran’da gösterime girdi. Tanıtımlarıyla büyük heyecan yaratan Kuş Uçuşu dizisi yayına girdiğinde bu heyecanın boşuna olmadığını kanıtladı.

Medya dünyasında iki farklı kuşağın acımasız mücadelesini anlatan Kuş Uçuşu dizisi özellikle Birce Akala ve Miray Daner’in performanslarıyla dikkat çekiyor. Bugüne kadar hep aşk hikayeleri izleyen seyircileri de medya dünyasının ışıltılı ama bir o kadar acımasız ve sahtekar dünyasına taşıyor.

Gösterime girer girmez büyük ilgi gören Kuş Uçuşu dizisi Netflix’e resmen zirveden girdi. Gösterime girmesinin üzerinden daha üç gün geçmesine rağmen Türkiye’de zirveye yerleşen Kuş Uçuşu, dünya sıralamasında da altıncılığa yerleşti. 40 ülkenin de ilk 10 sıralamasında yer aldı.

Birce Akalay’ı deneyimli bir gazeteci olarak izleyeceğimiz dizide Miray Daner, Akalay’ın çalıştığı kanalda işe giren ve kendisini ispatlamaya çalışan Z kuşağı bir gazeteciyi oynuyor. İbrahim Çelikkol ise Birce Akalay’ın eski sevgilisine hayat veriyor.

Yönetmenliğini Deniz Yorulmazer’in yaptığı, senaryosunu Meriç Acemi’nin yazdığı Kuş Uçuşu dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı. Tanıtımda izleyenleri bir de sürpriz karşıladı. Nejat İşler’in hikaye anlatımıyla başlayan dizide ayrıca İrem Sak, Defne Kayalar ve Burak Yamantürk de rol alıyor.