SON DAKİKA
19 Ağustos 2022 07:21

SON HABERLER

İşler Güçler’in Tülay’ı Yeliz Şar’ın yeni proje heyecanı!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ünlü oyuncu Yeliz Şar, 2018 yılında Yasak Elma dizisinde Defne karakteri ile en son ekranda yer almıştı.

İşler Güçlür dizisindeki Tülay olarak hafızalara yazılan Yeliz Şar, 2000’li yılların başından bu yana ekranlarda yer almakta.

Ancak ünlü oyuncu yeni projesinde tiyatro sahnesinde hayranlarının karşısına çıkacak.

Kadir Doğulu ile birlikte Amiral Battı Kaçıyorusss isimli oyunun provalarını sürdüren Yeliz Şar, instagram hesabından yaptığı paylaşım ile 7 Kasım’da Profilo’da sahneye çıkacaklarını belirtti ve “Unutmayın” diye de dikkat çekti.

OYUNDAN DETAYLAR

Usta oyuncular Haldun Dormen ve Göksel Kortay’ın yazdığı “Amiral Battı Kaçıyorusss” yakında perde diyor.

Yaklaşık iki aydır provaları süren oyunun başrollerinde, ilk kez tiyatro sahnesinde göreceğimiz Kadir Doğulu, Hakan Eratik, Çiğdem Batur, Yeliz Şar ve İstanbul Devlet Opera Ve balesi baş dansçısı Olıver Spence yer alıyor.

Olaylar 1980’lerde emekli bir amiralin evinde geçmekte. Ünlü bir dansçı olan Rudiyef (Oliver Spence) emekli amiral Kemal Ertürk’ün (Hakan Eratik) katıldığı bir davette balerin partneri Sevda’nın da (Çiğdem Batur) yardımıyla amiralin arabasının bagajına saklanarak amiralin evine gelir.

Amacı Türkiye’ye iltica etmektir. Bu sırra ilk başta amiralin kızı Ebru (Yeliz Şar) ortak olur. Çok geçmeden amiralin müstakbel damadı Caner ( Kadir Doğulu ) eve gelir ve olaylara dahil olur. Evin bahçıvanı, İçişlerinden bir memur ve birde polis müfettişinin eve gelmesiyle olaylar içinde çıkılmaz hale gelir. Birbirinden komik olayları ve karmaşayı kahkahalarla izleyeceksiniz.

Tiyatrocu, Oyun yazarı, yönetmen ve yıllarını tiyatroya adamış usta sanatçı Göksel Kortay’ın yönetmenliğindeki “Amiral Battı Kaçıyorusss” ile harika dakikalar geçirmeye hazır olun.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler