Ana sayfa Sosyal Medya İspanyol hayranlarının Kerem Bürsin adına başlattığı yardım kampanyası rekora gidiyor!

İspanyol hayranlarının Kerem Bürsin adına başlattığı yardım kampanyası rekora gidiyor!

tarafından sule sule

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Son aylarda kariyerinin zirvesine ulaşan ve yurt dışında çok büyük bir hayran kitlesi edinen Kerem Bürsin özellikle İspanya’da çok seviliyor. İspanyol hayranlarının Kerem Bürsin’in doğum günü için Darüşşafaka’da başlattığı kampanya rekora doğru gidiyor.

Kerem Bürsin’in 4 Haziran’daki doğumgününe yaklaşık üç hafta kaldı. İspanyol hayranları Kerem Bürsin’e olan sevgilerini ifade etmek için yaklaşık iki ay önce bir yardım kampanyası başlatmıştı. Kerem Bürsin adına, anne ve babası olmayan çocukların eğitimine destek olan Darüşşafaka’ya bağış kampanyası başlatan hayranlarının hedefi 4 Haziran’a kadar 30 bin lira toplamaktı.

Kampanyanın sona ermesine yaklaşık üç hafta kaldı. Ancak daha şimdiden hedefin yüzde 82’si gerçekleştirildi bile. İspanyol hayranları başlattıkları kampanya ile bugüne kadar 24.500 lira toplamayı başardı.

İspanyol hayranlarının Kerem Bürsin adına başlattığı yardım kampanyası rekora gidiyor! 7

Yaklaşık iki ay önce başlatılan kampanya sosyal medyada duyurulurken Kerem Bürsin’in ne kadar yardımsever bir insan olduğunun altı çizilmiş ve yakışıklı oyuncunun kendilerine ilham verdiği belirtildiği kaydedilmişti. Paylaşımda doğum günü hediyesi olarak herkesin Darüşşafaka Derneği’ne bağışta yapması çağrısında bulunulmuştu ve şöyle denilmişti:

“Kerem’in tüm hayranlarını ve bize katılmak isteyen herkesi bu muhteşem amaca yardım etmek için ellerinden gelen her şekilde katılmaya davet ediyoruz. Katkınız, ebeveyni olmayan çocukların eğitim görme şansına sahip olmalarına yardımcı olacaktır.”

Yakışıklı oyuncu kısa süre önce İspanya’da düzenlenen Malaga Film Festivali’ne onur konuğu olarak katılmış ve ülkede gündem olmuştu. Oyuncunun ülkeye gidişi büyük ses getirdi. O kadar görkemli bir şekilde hayranları tarafından karşılandı ki gazetelere haber oldu. Bürsin’i hayranları “El Turco” sözleriyle alkışlamıştı.