Ana sayfa Dizi Analiz Kızılcık Şerbeti dizisi 16. bölümde Nursema’nın büyük şoku!

Kızılcık Şerbeti dizisi 16. bölümde Nursema’nın büyük şoku!

tarafından admin

Show TV’nin, yapımını Gold Film’in, yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği, başrollerinde Barış Kılıç, Evrim Alasya, Settar Tanrıöğen, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Doğukan Güngör ve Müjde Uzman’ın yer aldığı “Kızılcık Şerbeti” dün akşam ekrana gelen bölümüyle iyi reytingler almayı başardı.

Büyük beğeni toplayan bölüme Nursema’nın ailesinin dayatması sonucunda imam nikahıyla evlendirilmesi damga vurdu. Sosyal medyada gündem yaratan dizi, #KızılcıkŞerbeti ve #Nursema etiketleri ile yaklaşık 10 saat Twitter’ın TT listesinin zirvesinde yer aldı. Çarpıcı hikayesi ve başarılı oyuncu performanslarıyla izleyiciden övgü alan dizi Cuma akşamına damga vurdu.

Dizinin yayınlanan bölümünde aileleri karşısına alan Ömer’in uzattığı elini Kıvılcım tuttu. Ünallar’ın ve Sönmez’in büyük tepkisini çeken bu aşkın karşısında duran diğer kişi ise Doğa oldu. Kıvılcım’ın, Ömer’le olmasını doğru bulmayan Doğa gözyaşları içinde anne evini terk ederek Fatih’e geri döndü.

Diğer yandan kızı Nursema’nın, Umut’la birlikte olduğunu Nilay’dan öğrenen Pembe’nin her şeyi Abdullah’a anlatması olayların fitilini ateşledi. Kızının Umut’la olmasını kabul etmeyen Abdullah yıllar önce söz verdiği aile dostu Hamdi Bey’le buluşarak Nursema’yı istemeye beklediklerini söyledi.

Evlenmek istemediğini söylediğinde babasının tepkisiyle karşılaşan Nursema’nın tek destekçisi ise Doğa oldu. Bölümün final sahnesinde ise nefesler tutuldu. Umut’la kaçmaya karar veren Nursema’nın planını anne ve babası öğrendi. Nursema karşısında Fatih ve Mustafa’yı bulurken Umut ise Abdullah ile yüz

yüze geldi. Bu birlikteliği onaylamadığını Umut’a açıklayan Abdullah son hamlesini de yaptı. Nursema ailesinin dayatmasıyla aynı gece Hamdi’nin oğlu İbrahim’le apar topar imam nikahı kıyıldı.

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Dizinin yayınlanan yeni bölüm tanıtımında Kıvılcım ve Ömer’in çıktıkları akşam yemeğine Kayhan baskın yapıyor. Ömer ve Kayhan’ın karşı karşıya geldiği tanıtımda ayrı düşen Nursema ve Umut’un yaşadığı büyük üzüntü ekrana geliyor. Alev’in, Abdullah’a “Birbirini seven iki insan kavuşsun istiyorum” sözleri üzerine Abdullah’ın “Bizden mi bahsediyorsunuz?” cevabı büyük merak uyandırıyor.

Senaryosunu Melis Civelek’in yazdığı, yönetmenliğini Ketche’nin üstlendiği Kızılcık Şerbeti her cuma saat 20.00’de Show TV’de.