Ana sayfa Dizi Haberleri Kızılcık Şerbeti dizisinde başarı için ilk şart gerçekleştirildi!

Kızılcık Şerbeti dizisinde başarı için ilk şart gerçekleştirildi!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Show TV ekranında 28 Ekim Cuma akşamı yeni dizi Kızılcık Şerbeti ilk bölümü ile izleyicilerin karşısına çıkacak. Daha yayınlanmadan büyük tartışmaların yaşandığı dizi, seküler bir ailede yetişen genç bir kadının, muhafazakar bir aileye gelin gitmesini konu alıyor. Dizide iki farklı kültürdeki ailenin birbirleri ile uyum sağlama ve zamanla ortak değerlere sahip olduklarını ama farklı yollardan gittiklerini anlama durumunu göreceğiz.

Evrim Alasya ve Barış Kılıç ikilisi dizinin en dikkat çeken isimlerinden. Partner olarak Kıvılcım ve Ömer karakterlerinin hikayesi de izleyenleri çok etkileyecek gibi gözüküyor. Son yıllarda sosyal medyada büyük popülerlik elde eden Sıla Türkoğlu ile Doğukan Güngör ikilisi de dizideki bir başka çifti canlandırıyor. Doğa ile Fatih karakterleri hikayenin merkezinde yer alıyor ve iki gencin aşkının iki birbirinden çok farklı aileyi nasıl derinden etkilediğini izleyeceksiniz.

Kızılcık Şerbeti dizisinin başarılı olabilmesi için en önemli şartların başında sette ekibin iyi bir uyum yakalaması geliyor. Başarı için bu olmaz ise olmaz şart ve Kızılcık Şerbeti dizisinin setinden gelen görüntüler, ekibin kısa sürede birbiri ile kaynaştığına işaret ediyor.

Settar Tanrıöğen, Sibel Taşçıoğlu ve Müjde Uzman gibi tecrübeli isimlerin de kadrosunda yer aldığı Kızılcık Şerbeti dizisi, daha ilk fragman yayınlandıktan sonra sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Dizinin hikayesinde seküler ve muhafazakar ailelerin çatışmasının yaşanacağı düşünülmüştü. Ancak yapımcı Faruk Turgut’un açıklamaları, bu ön yargıları kırmayı başardı.

Faruk Turgut, dizinin hikayesinin toplumsal kutuplaşmaya yol açmayacağını, aksine tam tersi bir etki yaratacağını söyleyerek, sosyal medyadaki eleştirilere şu sözlerle yanıt verdi:

‘Laik, seküler bir kadının, muhafazakar bir aileye dünür olması ve çocukları üzerinden, karşıdaki insanları anlayıp, onlarla empati kurup, ön yargılarından arınmasını anlatıyoruz. Dizinin temel öğesi şu; yaşam tarzından hoşlanmadığınız bir aileye kızınız gelin olarak giderse ne yaparsınız? Biz bunu soracağız topluma. İnsanlar da, kendilerine göre bunu yorumlayıp, empati kurup karakterlerle, durum değerlendirecek. Bizim yapmak istediğimiz temel şey bir aşk meselesi. Tarafları toplumun şu an içinde bulunduğu durumlardan etkilenerek kurguladık’.