Ana sayfa Dizi Fragmanları Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi 16. yeni bölümde şaşırtan gelişmeler

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi 16. yeni bölümde şaşırtan gelişmeler

tarafından ker_def

Selahaddin, İslam alemi için büyük felaketlere yol açacak olan sandığı Melik Mevdud’dan alabilecek mi?

TRT 1’in Kudüs’ü özgürlüğüne kavuşturan büyük komutanın hikayesini ekranlara taşıyan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi yeni bölümüyle 11 Mart Pazartesi saat 20.00’de izleyiciyle buluşacak.

TRT 1’in etkileyici hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla adından söz ettiren, mukaddes şehir Kudüs’ü işgalden kurtaran Selahaddin Eyyubi’nin hikayesini ekranlara taşıyan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi on altıncı bölümüyle 11 Mart Pazartesi saat 20.00’de izleyiciyle buluşacak.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’de bu hafta neler olacak? İşte tüm detaylar:

Selahaddin, Avram’ın Yahudi büyükleriyle yaptığı toplantıyı basmış ve Kutsal Ahit Sandığını ele geçirmiştir. Sultan Nureddin’in ise İsmet Hatun’la evleneceğini söylemesi de Böri obasında büyük bir şok etkisi yaratmıştı.

Ahit Sandığını ele geçiren Selahaddin’in karşısına Gregor çıkar. İyice köşeye sıkışan Selahaddin, büyük bir zekâ göstererek düşmanlarını atlatmayı başarır ve sandığı güvene alır.

Selahaddin’in Kutsal Ahit Sandığını ele geçirmesiyle telaşa düşen ve adeta gözü dönen Avram, Selahaddin’in obasını ablukaya alır. Öyle ki ne obadan birileri dışarı çıkabiliyor ne de obaya birileri girebiliyordur. Bu ahvalde Selahaddin iyice sıkışmış da olsa sandığı vermemekte kararlıdır. Cesur bir karar alır ve derhal sandığı Şam sarayına, Sultan Nureddin’e götürüp emanet eder.

Ancak beklenmedik bir şey olur ve Avram’ın bir süredir sinsice işlettiği bir planı devreye girer. Sultan Nureddin üzerine düşen çok önemli bir vazife için gizlice Medine’ye doğru yola çıkmak zorunda kalır. Onun yokluğunda Mevdud sultan vekili olarak tahta oturur ve Selahaddin’in emanet ettiği sandığı haçlılara teslim edip anlaşma yapmak ister.

Selahaddin, İslam alemi için büyük felaketlere yol açacak olan sandığı Melik Mevdud’dan alabilecek midir? Selahaddin sandığı korumaya çalışırken obası haçlıların tehditlerine ve saldırılarına dayanabilecek midir? Sultan Nureddin kritik bir vazife uğruna Medine’ye doğru çıktığı yolculukta hangi bilinmez tehlikelerle yüzleşecektir?