SON DAKİKA
28 Ocak 2023 10:55

SON HABERLER

Kuruluş Osman dizisi ile Survivor arasında 22 Nisan 2020 reyting yarışını kim kazandı?

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kuruluş Osman dizisi 17.bölümüyle 1 Nisan Çarşamba günü ekrana geldikten 3 hafta sonra 18. bölüm yayınlandı. Geçtiğimiz hafta yeniden sete çıkan ekip, koronavirüse karşı önlemlerini alarak çalışmalara başladı.Böylelikle yeni bölüm yayınlanabildi.

Kuruluş Osman dizisinin 18.bölümü 22 Nisan Çarşamba günü reytinglerine damga vurdu. Dizi hem totalde hem de ABC1 gruplarında birincilik elde etti. Bu gruplarda ikincilik alan Survivor, AB grubunda birinci olarak diziye bu kategoride zirve şansı tanımadı. Kuruluş Osman’ın ekrana dönüşü hayranlarına büyük sevinç yaşattı. Dizinin izlenme oranları da açıklandı ve başarının rakamlara da yansıdığı görüldü.

‘Kuruluş Osman’ın çarşamba akşamı ekrana gelen onsekizinci bölümü seyirciyi ekrana kilitlerken, gecenin en çok izlenen yapımı oldu.

‘Kuruluş Osman’ın Tüm Kişiler’de %14,70 izlenme oranı ve %28,64 izlenme payı, 20+ABC1’de %13,47 izlenme oranı ve %26,60 izlenme payı elde ederek birinci oldu. ‘Kuruluş Osman’, AB sosyal kategoride %10,71 izlenme oranı ve 22,21 izlenme payı elde etti.

#BirOlacağız etiketiyle sosyal medyada da büyük ilgi gören ‘Kuruluş Osman’, yoğun gündeme rağmen Türkiye’de ve dünyada trend listesinde yer aldı.

Bölümün ardından yayınlanan 19’uncu bölüm fragmanı da ‘Kuruluş Osman’ hayranlarından büyük ilgi gördü. “Bala Hatun ölecek mi”, “Dündar’ın oğlunun gelişi dengeleri nasıl değiştirecek”, “Osman Bey’e Margarit Manastırı’nın oyununu bozmada yardım edecek yeni yoldaşı kim” sorularını beraberinde getirdi.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, ATV ekranlarında çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler