Ana sayfa Dizi Fragmanları Mehmed Fetihler Sultanı dizisi 5. bölümde düğüm çözülüyor!

Mehmed Fetihler Sultanı dizisi 5. bölümde düğüm çözülüyor!

tarafından ker_def

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, Osmanlı tarihinin en ihtişamlı hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan “Mehmed: Fetihler Sultanı” 26 Mart Salı akşamı saat 20.00’de beşinci bölümüyle ekranlara gelecek.

“Mehmed: Fetihler Sultanı” dizisinin yeni bölümünde neler olacak? Mehmed, düğün gecesi tek hayali ve tek aşkı olan Konstantiniyye’ye tehlikeli bir yolculuğa çıkar.

Zağanos’u kurtarmak için Bizans sarayından beklenmedik bir kişiyle iş birliği yapacaktır. Yakalanma riskine rağmen Mehmed, Bizans’ın kalbinden Zağanos’u kurtarabilecek mi?

Urban’la buluşan Mehmed, kendisiyle dönmesi için Urban’ı ikna edebilecek mi? Annesinin ölüm haberini alan Mehmed’in dünyası başına yıkılır.

Mehmed şimdi ne yapacaktır, bu ölümden babasını mı sorumlu tutacaktır?

Düğün gecesi Mehmed’in Gülşah’ı bırakıp Konstantiniyye’ye gitmesiyle Edirne Sarayı çalkalanır. Kızı Gülşah’ın başına gelenleri öğrenen İbrahim, hesap sormak için Murad’a gider.

Murad, gelini Gülşah’ı babasına mı verecek? Yoksa hanedan töresini mi uygulayacak?

Bu sırada casusları vasıtasıyla şehre sızan Türkleri öğrenen Helena ve Notaras, şehzade Mehmed ve ekibini yakalamak için bir plan yaparlar.

Bütün olanları sonradan öğrenen Konstantinos, annesi Helena’nın yönetimdeki varlığından rahatsız olmaya başlar. Helena ve Notaras Mehmed’i yakalayabilecek mi?

Heyecan ve gerilim dolu bölümüyle Mehmed: Fetihler Sultanı 26 Mart Salı TRT 1’de.