Mehmetçik Kutül Amare 17 Mayıs 16. bölümünde kardeş kanı akacak mı?

16 Mayıs 2018 Çarşamba, 09:51
Mehmetçik Kutül Amare 17 Mayıs 16. bölümünde kardeş kanı akacak mı?

Başrollerinde Kaan Taşaner, İsmail Ege Şaşmaz ve İlker Aksum’un yer aldığı Mehmetçik Kutül Amare dizisinin 17 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.00’de 16. bölümü TRT 1 ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

Dizinin 16. bölüm 2. fragmanı yayınlandı.

16. bölüm 2. fragmanı ve yeni bölüm özeti:

16.YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

“ İki düşman karşı karşıya”
Yüzbaşı Şefik ile yaşadığı anlaşmalığın vatana ihanet boyutuna ulaşması Üsküplü’nün işini zorlaştırmıştır. Cox, Şerif Neccar’ın da yardımı ile Üsküplü’yü ele geçirmeyi başarır. Peki, Cox’un amacı nedir? Bu büyük karşılaşmanın sonucunda Üsküplü Cox’un elinden nasıl kurtulacaktır?

“Kardeş kanı akacak mı?”
Şamil çavuş ve askerler, Ali kumandanı ve onunla beraber kaçan neferleri Hüsrev Bey’den aldıkları bilgi ile yakalamak üzere çadıra gelirler. Ancak Üsküplü çadırda yoktur. Mehmet ve beraberindekilerin de teslim olmaya niyeti yoktur. Bu karşılaşma kan dökülmeden sonuca ulaşabilecek midir?

MEHMETÇİK KUTÜL AMARE TÜM BÖLÜM VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ

“Üsküplü’nün büyük planı nedir?”
Süleyman Askeri Ordusu ile yola çıkacaktır. Artık büyük savaş çok yaklaşmıştır. Üsküplü ve beraberindekiler çok önemli bir vazifeyi yerine getirmek zorundadır. Peki bu vazife nedir?

“Hüsrev Bey’in imtihanı”
Evlatları vatan haini olarak ilan edilen Hüsrev Bey, büyük bir acıyla karşı karşıyadır. Şefik kumandan ile yüzleşen Hüsrev Bey, bu tartışmayı kaldırabilecek midir?

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

“Zeynep ve Mehmet kavuşabilecek mi?”

Savaş tüm hızıyla devam ederken filizlenen bir aşk hikâyesi nihayete ermek üzeredir. Mehmet Zeynep’i ninesinden istemiş ancak umduğu cevabı bulamamıştır. Peki, Efsa hatun Mehmet’e neden hayır demiştir?

“ Cox Üsküplü ile aynı kaderi paylaşır”
General Barrett ile yaşadığı anlaşmazlıklar Cox’un hapse atılmasına sebep olmuştur. Cox, savaşın en önemli anlarında eli kolu bağlı olarak bekleyecek midir?

“ Şefik, Üsküplü Ali’nin peşine düşer”
Emre uymamak ve Devlete ait silahlara el koymaktan tutuklanan Ali, Mehmet ve Said’in yardımıyla hapisten kaçmayı başarmıştır. Ancak bu Şefik’in daha da öfkelenmesine sebep olur. İşler çığırından çıkmıştır. Artık Üsküplü Ali bir kaçaktır. Bir an önce şehirden çıkması gereken Üsküplü’ye tanımadığı birinden yardım eli uzanır. Peki, Üsküplü’ye hiç ummadığı anda yardım eden bu yabancı kimdir?

mehmetçik kutül amare haberleri için