Ana sayfa Dizi Magazin Haberleri Mesut Akusta’nın çocukluğunda başından geçen talihsiz olay hayatını adeta kabusa çevirdi!

Mesut Akusta’nın çocukluğunda başından geçen talihsiz olay hayatını adeta kabusa çevirdi!

tarafından ker_def

Teşkilat dizisinde rol aldığı süreçte yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bir süre projeye ara vermek durumunda kalan Mesut Akusta, NTV’de önemli açıklamalar yaptı.

Teşkilat dizisi çekimlerinin yapıldığı 2021 yılı içende yaşadığı beyin kanaması sonrası yoğun bakıma kaldırılan ve tedavisi sonrasında projeye geri dönen oyuncu, hayranlarını çok korkutmuştu. Oyuncu, Teşkilat dizisinde rolünün bitmesinin ardından Yürek Çıkmazı isimli TRT1 dizisinde de rol alarak mesleğine devam etmişti.

Karagül isimli dram dizisinde Kendal karakteri ile büyük bir popülerliğe kavuşan Mesut Akusta, Türk dizi ve sinema tarihinin en önemli oyuncuları arasında bulunuyor. Peki usta ismin çocukluk döneminde yaşadığı talihsiz olay neydi?

Başarılı oyuncu Mesut Akusta, NTV ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan Bambaşka Sohbetler’de Ceyda Düvenci’nin konuğu oldu. Usta oyuncu, Ceyda Düvenci’ye ilk kez anlattı:

“Okul hayatım olmadı. Hocam kafama yumruk attı.”

Mesut Akusta, beyin kanaması geçirdiği çocukluk yıllarında yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“İlkokulu bitirince Afyon’a annemin memleketine taşındık. Babam rahmetli olunca da Afyon’dan Ankara’ya taşındık. Ortaokula Afyon’da başladım. Okul hayatım olmadı, orta 2’deyken ben beyin kanaması geçirdim; hocamızın kafama yumruk atmasıyla oluşan… İlk komaya okulda giriyorum, hastaneye götürüyorlar, iyi gibiyim sonra gece yarısı yeniden komaya giriyorum. Doktorlar diyor ki ‘Burada bizim yapabileceğimiz bir şey yok, Ankara’ya götürmeniz lazım’… Beni Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ne Beyin Cerrahi Bölümüne götürüyorlar, orada tedavi görüyorum…

Futbolu bırakmak zorunda kaldım, hiçbir şey yapamaz hale geldim, çünkü beynime darbe alamam ömrüm boyunca… Berberde bile traş olurken, kafamı kolluyorum, o yıllardan kalan bir şey… Okul dönemim orada bitti… Ankara’ya taşındıktan sonra da pek çok iş yaptım…”