Ana sayfa Dizi Haberleri Mucize Doktor’dan gönderilmesi Merve Dizdar’ın kariyerinde müthiş bir geri dönüşe neden oldu!

Mucize Doktor’dan gönderilmesi Merve Dizdar’ın kariyerinde müthiş bir geri dönüşe neden oldu!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Son dönemin öne çıkan oyuncularından olan Merve Dizdar, hatırlanacağı üzere Mucize Doktor isimli dizinin ilk sezonunun sonlarına doğru Damla karakteri ile hikayeye dahil olmuştu. O dönemde en popüler dizi olması nedeniyle de Mucize Doktor’da yer alan tüm oyuncular için büyük bir popülerlik fırsatı ortaya çıkmıştı.

Merve Dizdar ise Özge Özder ile birlikte ilk sezonun sonunda kadrodan gönderilen isimler arasında yer almış ve bu durumu da basından öğrenmişti. Mucize Doktor’un ikinci sezonu için düşünülmeyen ve boşa çıkan oyuncu, o dönemde kendisine teklif edilen Masumlar Apartmanı dizisinde Gülben karakteri ile harikalar yarattı.

Mucize Doktor'dan gönderilmesi Merve Dizdar'ın kariyerinde müthiş bir geri dönüşe neden oldu! 22

Yani Mucize Doktor dizisinden ani bir şekilde gönderilmesi ilk başta bir kayıp gibi gözükse de sonraki süreçte bunun aslında çok iyi bir kapıyı ünlü oyuncuya açtığı da görüldü. 2 sezon süren Masumlar Apartmanı dizisi, Türkiye’de yapılan en etkili yapımlardan birisiydi. İkinci sezon sonunda 71. bölümüyle birlikte izleyicilerine veda eden dizi ile birlikte Merve Dizdar da büyük bir başarı kazandı.

Merve Dizdar bu süreçte hem Alice Müzikali ile sahnelerde yine başarıyla yer aldı, ayrıca son olarak da Erşan Kuneri isimli diziyle de Netflix’te parladı. Merve Dizdar adına Mucize Doktor dizisinden gönderilmesinden sonraki süreç çok büyük başarıların gelmesini sağladı.

Şayet oyuncu senaristler tarafından Mucize Doktor dizisinin ikinci sezonu için düşünülmüş olsaydı, belki de Masumlar Apartmanı’ndaki Gülben rolünü elde edemeyecekti. Birçok oyuncu açısından da bu durum bir hayat dersi niteliği taşıyor.

Mucize Doktor'dan gönderilmesi Merve Dizdar'ın kariyerinde müthiş bir geri dönüşe neden oldu! 23

Son dönemde başarılı performansları ile göz dolduran Merve Dizdar, yaşananlardan çok memnun. Oyuncu, katıldığı etkinlikte kameralar tarafından görüntülendi ve şu açıklamayı yaptı:

“Çok güzel bir sene geçirdim. Geçen yılım da böyleydi, bu senem de böyle geçti. Şimdi biraz dinleneceğim. Sonra gene bir sürü güzel şeyler olacak. Çok güzel bir sene geçirdim, ben çok mutluyum.”

Merve Dizdar bu yoğun tempoyu bir hayat şekli olarak değerlendiriyor. 2003 yılında konservatuvara başlayan ve 2008 yılında mezun olduktan sonra da tiyatro salonlarından hiç kopmayan oyuncu, dizilerle de son dönemde büyük popülerlik elde etti.

Çalışmayı sevdiğini dile getiren oyuncu, tatil planları yaptığını ve dostu Ezgi Mola ile birlikte gezeceklerini anlattı.

Merve Dizdar, yaz dönemi için tatil dışında başka bir planının da olmadığını söyledi.