SON DAKİKA
24 Ağustos 2019 08:29

SON HABERLER

Murat Yıldırım’dan gönülçelen bayram mesajı!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Ünlü oyuncu Murat Yıldırım, geçtiğimiz yıllarda Kim Milyoner Olmak İster yarışmasıyla ekranda yer almıştı.

Yeni sezonda Adana’da çekilecek olan Ramo dizisinde başrolde yer alacağı duyulan Murat Yıldırım, ekranda en son 2016 yılında Meryem Uzerli ile birlikte Gecenin Kraliçesi dizisinde yer almıştı.

Eşi İmane Elbani ile sıcak bir pozunu paylaşan oyuncuya hayranlarından çok sayıda beğeni geldi.

Bayram mesajıyla gönülleri kazanan çifte 1 saat içinde 70 binin üzerinde beğeni geldi.

İşte o paylaşım:

Sevdiklerinize sımsıkı sarıldığınız bayramlarınız olsun…Bayramınız mübarek olsun, sevgi, barış, sağlık ve huzur ile…Eid Mubarak…❤️ @iman_elbani

MURAT YILDIRIM KİMDİR?

Türk dizi ve sinema oyuncusu Murat Yıldırım, 1979 yılında doğdu. Annesi ve babası aslen Mardinli olan oyuncu, babasının öğretmenlik görevi nedeniyle 1979’da Konya’da doğdu. Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümününden sekizinci senesinde mezun oldu. Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları’na (YÜO) katıldı ve 3 yıl amatör olarak tiyatroda oynadı. YÜO’daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Yıldırım’ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinin bir bölümünde küçük bir rol alması oldu. Fakat dizi yalnızca 11 bölüm sürdü. 2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde “Mesut” karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti.2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Fırtına dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Aynı yıl sinemada Altın Portakal ödülüne aday olan Araf filmi ile ilk kez başrol oynadı.

Murat Yıldırım geçtiğimiz yıl Imane Elbani ile dünyaevine girdi. Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde “Demir” karakteri ile büyük bir çıkış yaptı. 2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Ceza adlı dizi için anlaşma imzalayan Yıldırım, dizide başrolü oynadı. Kocan Kadar Konuş filmleriyle komedi türünde de iddiasını ortaya koyan Murat Yıldırım, 20 Haziran 2008’de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi ancak bu evlilik 4 yıl sonra sonlandı. Londra’da tanıştığı Faslı oyuncu İmane Elbani ile 13 Kasım 2016’da Adana’da aile arasında gerçekleşen sade bir törenle dünya evine girdi.

2012’de Tims Productions’ın yapımcılığını üstlendiği Show TV’de yayınlanan Suskunlar’da Ecevit karakterini canlandırdı. 20 Haziran 2008’de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi ancak bu evlilik 4 yıl sonra sonlandı. Londra’da tanıştığı Faslı oyuncu İmane Elbani ile 13 Kasım 2016’da Adana’da aile arasında gerçekleşen sade bir törenle dünya evine girdi.

İlgili Haberler