SON DAKİKA
22 Eylül 2019 08:50

SON HABERLER

Osman Sınav, Sen Anlat Karadeniz’i ya kurtaracak ya da batıracak!

TelevizyonGazetesi.com / Analiz – Sen Anlat Karadeniz dizisinin yapımcısı Osman Sınav ile dizinin fanları arasında ciddi bir duruş farkı var… Sosyal medyada artık dizi ile ilgili olumlu cümlelerden daha çok olumsuz yorumlar görebilirsiniz…

Osnan Sınav’ın dizinin takipçilerinin eleştirilerine kulak verme konusunda şimdiye kadar başarısız bir sınav verdiği görülüyor.Ancak dizinin selameti için artık bu duruşundan vazgeçmesi şart.

Sen Anlat Karadeniz sosyal medya hesaplarında yapılan her paylaşımın altında diziye yönelik inanılmaz eleştiriler ve yorumlar var. Osman Sınav’dan son günlerde gelen açıklamalar bırakın bu tepki dalgasını hafifletmeyi daha da büyüttü.

Osman Sınav’ın “Biz iki tane parmak kırdık, kimsenin boğazını kesmedik, silahla öldürmedik. Bu ülkede çocuklarının gözünün önünde öldürülen kadınlar var unutmayın” şeklindeki savunmaya yönelik ifadeleri tepkilerin daha da artmasından başka bir işe yaramadı.

Sınav’ın kadına şiddetin anlatma şekli ile dizinin fanatiklerinin bakış açıları örtüşmüyor…

Osman Sınav kadına şiddeti hafifletmeme fikri ile sert sahnelerle ortaya koydukları noktasında duruyor.

Sen Anlat Karadeniz izleyicileri ise şiddet üzerinden reyting elde etme çabası gördüklerinin altını çiziyor. Ayrıca Nefes’in hikayesini anlatma vaadini gerçekleştirmeme, dizideki kadınların mücadelelerinde hep başarısız olmaları noktasında eleştiriler yöneltiyor.

Osman Sınav, şu ana kadar izleyicilerin bu eleştirilerine tatmin edici yanıtlar vermedi. Hatta katıldığı bir televizyon programında, SAK Fandom hakkında görüşlerini belirten Osman Sınav, “Bundan sonra kanal nasıl yönetilir, dizi nasıl yapılır. senaryo nasıl yazılır hep fandomlara soracağız. Onlar bizden iyi biliyorlar çünkü, biz boşuna 40 yıl bu işi yapmışız” ifadelerini kullanmıştı.

Anlaşılan o ki izleyicilerin artık interaktif bir şekilde yapımların içine girdiği, hikayelerin gerekirse beklentileri karşılamak adına değiştirildiği son dönemdeki yaklaşımlar Osman Sınav için pek bir şey ifade etmiyor.

Ancak bir gerçek var ki, hikayeyi anlatanlar ile hikayeyi izleyenlerin sosyal medya platformları aracılığı ile karşılıklı etkileşim halinde olması gerçeği her geçen gün daha da artıyor.

Yapımcıların sosyal medyadaki eleştirilere dikkat etmesi ve bunlara tatmin edici yanıtlar vermesi şart.

Bunu yapmayan yapımcıların dizi fanatiklerini yönetmesi de mümkün olmuyor.

Sen Anlat Karadeniz dizisiyle ilgili sosyal medyadaki olumsuz yorumlar artıyor. Eleştiriler çoğalıyor, dizinin reytingleri beklentilerin altına geriliyor ama Osman Sınav hala aynı noktada duruyor.

Dizinin devamı isteniyor ise atv’nin sosyal platformlarda Osman Sınav ile dizinin fanlarını buluşturması, dizinin gidişatında da fanların taleplerinin dikkate alındığının gösterilmesi iyi bir yöntem olacaktır.

İlgili Haberler