Ana sayfa Dizi Haberleri Reyting birincisi Kızılcık Şerbeti dizisine sosyal medya desteği azalıyor!

Reyting birincisi Kızılcık Şerbeti dizisine sosyal medya desteği azalıyor!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Cuma akşamları yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından verilen ceza ve sonrasındaki süreç projeye olumsuz yansımışa benziyor. Sıla Türkoğlu ile Doğukan Güngör ikilisinin etkili bir dizi çifti olarak öne çıktığı; Barış Kılıç, Evrim Alasya, Settar Tanrıöğen, Sibel Taşçıoğlu ve Müjde Uzman gibi tecrübeli isimlerin de ana kadrosunda yer aldığı dizi sosyal medyanın da yıldızıydı.

Özellikle de Nursema karakterinin hikayesine takılı kalan izleyiciler adeta reytingleri patlattı ve sosyal medyada da Kızılcık Şerbeti dizisine çok yoğun bir ilgi gösterdi. Ceren Yalazoğlu da bu süreçte Nursema karakterindeki başarısının meyvelerini topladı.

Ancak son haftalarda Kızılcık Şerbeti dizisine sosyal medyadaki desteğin azalmakta olduğuna yönelik bulgular da geliyor. İlk olarak reytinglerde bir düşüş yaşaması ile dikkat çeken dizinin RTÜK tarafından ceza alması, 2 bölüm yayınlanmaması, hala 3 bölüm cezası için mahkemenin beklendiği gibi bir durum var.

Ancak Kızılcık Şerbeti dizisi çok iyi reytingleri alırken, hikayesi çok tutmuşken ve izleyiciler de çok yoğun bir konsantrasyon sergilemişken bu cezalar gündeme geldi. O dönemde sosyal medyada diziye büyük destek yapıldı. Bu desteğin son dönemde yavaş yavaş azalmakta olduğu Adba TV tarafından ortaya konulan ‘en popüler diziler’ araştırmasına da yansıdı.

8-14 Mayıs haftası için yapılan çalışmada Yalı Çapkını dizisi 94 bin 200 ileti ile açık ara en popüler dizi olarak öne çıkıyor. Adım Farah dizisi de 47 bin 900 ileti ile ikinci sırada bulunuyor.

Reyting birincisi Kızılcık Şerbeti dizisine sosyal medya desteği azalıyor! 9

Ancak Kızılcık Şerbeti dizisi 20 bin ileti ile ancak üçüncü sırada bulunuyor. Yalı Çapkını dizisinin 4,5 kat daha fazla sosyal medya etkileşimi elde ettiği düşünülür ise, Cuma akşamları için Kızılcık Şerbeti’nin sosyal medya desteğini yoğun bir şekilde hissedeceğini söylemek mümkün.

Nisan ayındaki oranlara bakıldığı zaman Kızılcık Şerbeti dizisine yönelik sosyal medyadaki etkileşimlerde ciddi bir azalma gözlemleniyor.

Tam 1 ay önce 17 – 23 Nisan tarihleri arasını kapsayan araştırmada Kızılcık Şerbeti dizisine 35 bin 800 ileti ile sosyal medyada güçlü bir destek ortaya konulmuştu.

Reyting birincisi Kızılcık Şerbeti dizisine sosyal medya desteği azalıyor! 10

Aslında Nursema karakterinin öne çıkması, kadına şiddet konusunun izleyicileri derinden etkilemesi, Nisan ayının başından itibaren 5 bölüm yayın durdurma cezası birlikte Kızılcık Şerbeti çok büyük bir sosyal medya desteği elde etti.

Özellikle de tartışmaların da büyük etkisi ile 10-16 Nisan haftasını kapsayan Adba TV araştırmasında Kızılcık Şerbeti haftanın en çok konuşulan ikinci dizisi olmuş ve 56 bin 100 ileti ile büyük sıçrama yapmıştı.

Mayıs ayına geldiğimiz noktada ise 1 ay önce diziye verilen güçlü sosyal medya desteğinin bir hayli azaldığına şahit oluyoruz.

Reyting birincisi Kızılcık Şerbeti dizisine sosyal medya desteği azalıyor! 11