Ana sayfa TV Programları Sen Türkülerini Söyle yarışmasının yayın günü değiştirildi!

Sen Türkülerini Söyle yarışmasının yayın günü değiştirildi!

tarafından ker_def

Birinci sezonu büyük beğeni toplayan Sen Türkülerini Söyle’nin ikinci sezonu yepyeni formatıyla yeni gününde TRT 1 ekranlarında başlıyor.

Birinci sezonu büyük beğeni toplayan Sen Türkülerini Söyle’nin yayın günü değişti.  İkinci sezonu bük bir ilgiyle beklenen yarışma bundan böyle Cuma akşamları yayınlanacak. Yarışmanın ikinci sezon ilk bölümü 22 Eylül Cuma akşamı TRT 1’de yayınlanacak.

16 yarışmacı 10 hafta boyunca programdan elenmeden süper finale gidip büyük ödül olan 500 bin TL’yi kazanmak için yarışacak.

Birinci sezonda yarışan en sevilen yarışmacıların yanı sıra, yepyeni ve iddialı yarışmacıların da yer alacağı ikinci sezonda birbirinden güzel performanslara şahit olacaksınız.

Her bölümde iki tur halinde yarışacak olan yarışmacıların, yer aldığı turda en yüksek puanı alan kişi gecenin ödülü olan 50 bin TL’yi diğer grubun en yüksek puanını alan yarışmacısıyla paylaşacak.

Ayrıca yarıştığı turda jüriden en düşük puanı alan yarışmacı, diğer turun en düşük puanını alan yarışmacısı ile eleme turunda yepyeni birer türküyle jürinin karşısında olacak. Eleme turunda jüriden en az üç oy alan yarışmacı programa bir sonraki hafta da devam ederken diğer yarışmacı ise Sen Türkülerini Söyle’ye veda edecek

10 haftanın sonunda Süper Final’e kalmayı başaran 8 yarışmacımız büyük ödül olan 500 bin TL’yi kazanmak için yarışacak.

22 Eylül Cuma günü TRT 1’de yayınlanacak ikinci sezonun ilk bölümüyle muhteşem türkülere ev sahipliği yapacak olan “Sen Türkülerini Söyle” izleyenlerini ilk sezonda olduğu gibi ekranlara kilitleyecek.

Sunuculuğunu sanatçı Turgay Başyayla’nın yaptığı Sen Türkülerini Söyle’nin, yeni sezonunda yine jüri koltuğunda Cengiz Özkan, İsmail Altunsaray, Öykü Gürman, Aysun Gültekin ve Emre Yücelen oturacak.

Yarışmacılarımız yeni sezonda jürimizin eleştirilerine çok daha fazla dikkat etmek zorunda kalacak.

“Sen Türkülerini Söyle” ikinci sezonuyla 22 Eylül Cuma günü TRT 1’de…