Ana sayfa Dizi Haberleri Seni Kalbime Sakladım ilk ama son değil! TRT1’in yeni dizi için final kararı bir stratejinin değişimini kanıtladı!

Seni Kalbime Sakladım ilk ama son değil! TRT1’in yeni dizi için final kararı bir stratejinin değişimini kanıtladı!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – TRT1 ekranlarında bir projeye başlamak her yapımcı ve oyuncu için çok daha özel olmuştur. Bunun nedeni ise kamu yayıncısının reytingleri ikinci planda tutarak, düşük oranlar elde etse bile yapımlara yeterli bir süre tanıması olarak düşünülüyordu. Ancak bu durum artık değişmeye başladı.

Yaz döneminde izleyicilerle buluşan Seni Kalbime Sakladım dizisini de TRT1’in geçmiş yıllardaki bu uygulamasına güvenerek izlemeye başlayanlar ne yazık ki 7. bölümde gelen ani final kararı ile şoke oldu. Sevda Erginci ile Ekin Mert Daymaz ikilisinin başrolünde yer aldığı romantik komedi dizisi, düşük reytingleri nedeniyle yayından kaldırıldı.

Kamu yayıncısı olan TRT1’in özel kanallar gibi davranmaya başlaması herkesi şaşırtmıştı. Peki bu dizi bir istisna mıydı, yoksa değişen bir stratejinin ilk izlerini mi taşıyordu? İşte bu sorunun yanıtı da ordaya çıktı. Çarşamba akşamları yayınlanmakta olan, ailece izlenebilecek diziler kategorisindeki Mükemmel Eşleşme isimli proje için de erken final kararı alındı.

Seni Kalbime Sakladım ilk ama son değil! TRT1'in yeni dizi için final kararı bir stratejinin değişimini kanıtladı! 7

Ünlü yapımcı Birol Güven imzasını taşıyan dizinin başrollerinde Ahmet Kayakesen ile Gizem Sevim yer aldı. Asuman Dabak, Ayşegül Günay, Ayhan Taş, Goncagül Sunar, Volkan Severcan gibi etkili oyuncuların da kadrosunda yer aldığı dizi ne yazık ki 13. bölümü ile birlikte final yapacak. Gelecek hafta son kez ekranlara gelecek olan dizinin erken finali sonrasında TRT1’in değişen stratejisi de netleşmiş oldu.

Yaz döneminde Seni Kalbime Sakladım dizisinde verilen işaret, Mükemmel Eşleşme ile birlikte yeni bir anlayışın TRT1’e hakim olacağını gösteriyor. Çok büyük bütçelerle iş yaptıran TRT1, milyonlarca izleyiciyi kendisine çekmek için yeni projelerle yakında izleyicileri cezbetmeye devam edecek.

Ancak projelerin düşük reytingler alması ve yeterince ilgi görmemesi neticesinde TRT1 dizilerinin de erken finallerle yayından kaldırılacağı gerçeğini de izleyicilerin kabul etmesi gerekecek.