Ana sayfa Dizi Fragmanları Serkan Çayoğlu’nun başrolündeki Mehmed Fetihler Sultanı dizisinde yeni bir dönem başlıyor!

Serkan Çayoğlu’nun başrolündeki Mehmed Fetihler Sultanı dizisinde yeni bir dönem başlıyor!

tarafından ker_def

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, Osmanlı tarihinin en ihtişamlı hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan “Mehmed: Fetihler Sultanı” 23 Nisan Salı (yarın) akşamı saat 20.00’de sekizinci bölümüyle ekranlara gelecek.

Serkan Çayoğlu’nun başrolünde yer aldığı dizi hayranları tarafından yakından takip ediliyor. Tarihi projeleri seven izleyicileri de cezbetmeye devam eden projenin reytingleri de iyi geliyor. Dizinin 8. yeni bölümünde yeni bir düzen ve yepyeni gelişmeler ile izleyicileri çok şaşırtacak yepyeni bir dönem başlıyor.

“Mehmed: Fetihler Sultanı” dizisinin yeni bölümünde neler olacak? İşte yeni bölümden detaylar: Mehmed tahta çıktığında, Ahmed’i kaçırmaya çalışan Halime ve işbirliği içinde olduğu zannedilen Çandarlı’yı karşısına almıştı. Halime, Çandarlı ile işbirliği yaptığını söyleyerek üzerindeki baskıyı atacak mı, yoksa sessiz kalarak Çandarlı’nın canını bağışlamasını sağlayacak mı? Sarayda yeni bir düzen oluşmuş, Mehmed ise bu düzen için vazifeleri tevdi edecektir. Veziriazam kim olacak, bu saraydaki en büyük meseledir.

Harem’de de yeni gelişmeler yaşanmakta, Bahar baş haseki olmuştur. Bahar’ın baş haseki olmasıyla birlikte haremde yeni bir düzen ve dönem başlamaktadır. Hala Sultan’ın ani gelişi ise haremdeki yeni düzeni etkileyecektir. Hala Sultan bu düzende nasıl bir rol alacak? İlk hamlesi Halime’ye karşı olacak. Gülşah ise Mehmed tarafından Bahar’ın yanına verilir ve artık Bahar’ın gölgesi altındadır.

Çandarlı ise Mehmed’e karşı yeni bir oyun peşindedir ve Piri Paşa’nın gelişi, Çandarlı’nın kuracağı oyun için zemin hazırlar. Çandarlı, Osmanlı ve Karaman’ı karşı karşıya getirerek kurduğu oyunu devreye sokacaktır. Mehmed: Fetihler Sultanı’nın heyecan ve gerilim dolu yeni bölümü, 23 Nisan Salı günü TRT 1’de.