Ana sayfa Dizi Haberleri Şimdi Black Mirror düşünsün! Halka dizisinde her şey değişti, hedef çok büyük!

Şimdi Black Mirror düşünsün! Halka dizisinde her şey değişti, hedef çok büyük!

tarafından ker_def

Geçtiğimiz sezon TRT1 ekranında konusu ve oyuncu kadrosu ile beğeni toplayan Halka dizisi beklenilen reytinglere ulaşamamıştı.

Projenin harcanmasını istemeyen TRT1 ve yapımcı Es Film bambaşka bir yola doğru adım atıyor.

Halka dizisi dijital platformlar için hazırlanıyor ve hedef de çok büyük…

TRT’den dizinin akıbeti ile ilgili yapılan bilgilendirmede çok önemli detaylar var.

Halka dünya ekranlarında yayınlanacak. Rakip olarak da Black Mirror ve Sherlock görülüyor.

Türkiye’de dizi sektörü büyüme ve dönüşümünü sürdürüyor. Sektörün en önemli aktörlerinden TRT bu büyümeye paralel olarak, dizilerini dijital platformlarda dünyaya sunmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye’de TV izleme oranları bir çok ülkeye göre yüksek seviyelerde olsa da, izleyicilerin dijitale geçme eğilimini dikkate alan TRT Kurumu ilk hamlesini Halka dizisiyle yapıyor. TRT 1 için Es Film tarafından hazırlanan Halka dizisi bu sezonun en çok konuşulan yapımlarından biri olmuştu.

Özellikle genç izleyici tarafından beğeniyle izlenen iddialı polisiye dizisi Halka, yeni bir kurguyla dijital platformlarda boy gösterecek. Bugüne kadar yayımlanan TRT 1 ekranında yer alan 19 bölüm, daha kısa ve daha dinamik bir hale getirilecek.

TRT, bu amaçla kurguda uluslararası bir isim olan Mark Davis ile anlaştı. Mark Davis, daha önce birçok önemli sinema ve dizi projesinde yer almış, Sherlock, Black Mirror, Taboo gibi Türk izleyicisinin de takip ettiği yapımlara imzasını atmış bir isim.

Geçtiğimiz günlerde, Halka dizisinin tüm bölümleri Londra’ya iletildi ve Mark Davis kurgu çalışmalarına başladı.
TRT ekranlarında ortalama 130 dakika süre ile yayınlanan Halka’nın dijital versiyonu 50’şer dakikadan oluşacak.

Halka; Nazan Kesal, Ahmet Mümtaz Taylan, Burak Sergen, Serkan Çayoğlu, Kaan Yıldırım, Hande Erçel ve Hazal Subaşı’dan oluşan güçlü oyuncu kadrosuyla adından söz ettirirken özellikle sosyal medyada geniş bir fan kitlesine sahip.

Halka Dizisinin Konusu

İki genç adam, iki farklı insan, iki kurban; bambaşka yerlerden gelip, yan yana durarak, inat ve öfkeyle kader sandıkları, tesadüf saydıkları bir kumpasla savaşıyorlar. Uzakta kalan ve uzayıp gelen bir geçmişin peşine düşüyorlar. Eski defterlerin, kirli davaların, büyük ve küçük yalanların hesabını soruyorlar. Mafyanın, paranın, entrikanın konuştuğu ve sustuğu bir hayatın içinde sürükleniyorlar.

Halka ismi, üç halka simgesiyle bilinen bir suç şebekesinden gelmektedir. Halka’nın en temel özelliği, her bölümde artan muammalı temposu ve klasik mafya anlatılarının aksine kadınların güçlü olduğu, yönetip yönlendirdiği bir karakter içeriği taşımasıdır. Hikâyenin kahramanları Halka’nın mağduru olduklarını öğrenerek, örgütle mücadeleye girişen Kaan ve Cihangir’dir.