Ana sayfa Sinema Sinan Albayrak huysuz bir ihtiyar, Bülent Çolak ise kurnaz bir polis!

Sinan Albayrak huysuz bir ihtiyar, Bülent Çolak ise kurnaz bir polis!

tarafından ker_def

7 Nisan’da seyircisiyle buluşmak için gün sayan “Mitat” filminin başrol oyuncularından Sinan Albayrak ve Bülent Çolak canlandırdıkları karakterlerle çok konuşulacak.

Ekranların ve tiyatro sahnesinin sevilen oyuncusu Sinan Albayrak filmde, Kadim adında ömrünün büyük bir bölümünü adliye önlerinde emektar daktilosuyla arzuhalci olarak geçirmiş, muhafazakâr bir yaşam biçimine sahip, dini geleneklere sadık huysuz bir ihtiyarı canlandırıyor.

Heybetli görüntüsü, kırlaşmış saçları, kemik gözlükleriyle mahallede herkes tarafından tanınan biri… Kadim Bey filmde yer yer bastonuyla, yardıma muhtaç bir ihtiyar gibi izleyicinin karşısına çıkacak. Bazense ilerleyen yaşına rağmen dinç, yumruğunu masaya koyan bir adam olarak keyifle izleyeceğiz Kadim Bey’i…

Hayatını mesleğine adamış “Başkomiser Bülent Çolak”

Doğu Yücel’in polisiye kara mizah kitabı ”Kimdir Bu Mitat Karaman? ’dan uyarlanan, yönetmen koltuğunda Süleyman Arda Eminçe’ nin oturduğu filmin diğer önemli rollerinden biri de, komedi filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Bülent Çolak’ın canlandırdığı Celal Değirmenci.

Tecrübeli, ilkeli, hayatını mesleğine adamış bir başkomisere hayat veren Çolak, detaylara önem veren kurnaz bir karakter. Sert bir mizacı var, hem yardımcısına hem filmin kahramanı Mitat’a karşı haşin davranabiliyor. Sinemaseverlerin ilgiyle ve keyifle izleyeceği filmin yapımcılığını Alim Yapım üstleniyor.