SON DAKİKA
20 Eylül 2022 11:59

SON HABERLER

Sosyal medyada Teşkilat dizisi çılgınlığı yaşanıyor!

TRT 1’in, yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği yeni dizisi ‘Teşkilat’, dün akşam (7 Mart Pazar) yayınlanan ilk bölümüyle izleyicilerden tam puan alarak yayın hayatına rekorlarla başladı ve izlenme oranlarında ve sosyal medyada adını zirveye yazdırdı.

Teşkilat dizisi tüm kategorilerde iki haneli rakamlar elde ederek, son dönemde yayınlanan diziler arasında en iyi başlangıca imzasını atan diziler arasında yer aldı. Bu noktada Uyanış Büyük Selçuklu ve Masumlar Apartmanı da iyi başlangıç yapan diziler olmuştu. 3 dizinin de TRT1’de yayınlanıyor olması önemli bir detay… Pazar akşamları ortalama reytingler elde eden dizilerden sonra Teşkilat gibi yüksek oranlar elde edebilen bir yapımın gelmesi, bu günün artık bu dizi tarafından kapatılacağı anlamı da taşıyor. Dizi sosyal medyada, dünya trendlerinde (TT) beşinci sırada yer alırken, ülkemiz sosyal medya gündeminde ise zirveye oturarak birinci oldu.

‘Teşkilat’, ilgi çekici karakterleri, aksiyon dolu heyecanlı hikayesi ve görkemli prodüksiyonu ile büyük beğeni toplarken #Teşkilat etiketiyle sosyal medyaya da damgasını vurdu. Binlerce mesaj paylaşıldı. Twitter ortamında atılan tweet’lerin sayısı 100 bini aştı. “Bir diziden daha fazlası” şekilde mesajlar yazan dizi takipçileri, Teşkilat’ı çok sevdiklerini ve bundan sonra da ekranda izlemek için sabırsızlıkla bekleyeceklerini ifade eden mesajlar yayınladı.

SERDAR’A DEVLET AİLE OLDU

‘Teşkilat’, Almanya’da neo nazilerin ailesini katlettiği küçük Serdar’ın Mete Bey’le tanışmasıyla başladı. Mete Bey, küçük Serdar’a artık Türkiye Cumhuriyeti devletinin himayesinde olduğunu söyledi ve ailesini öldürenleri bulacağına dair söz verdi.

‘Teşkilat’ Mete Bey’in usta bir istihbaratçı olarak yetiştirdiği Serdar’ın sahadaki en önemli rolü üstlendiği Suriye’deki operasyonu ile devam etti.

Gerçekleştirdiği katliamın ardından Suriye’de gizlenen bir terörist, istihbarat teşkilatının incelikle planladığı bir operasyonla Türkiye’ye getirildi. Operasyonda yerli yapım SİHA’lar büyük bir rol üstlendi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin operasyonel kabiliyetinin artmasından rahatsız uluslar arası arenada son derece etkili ‘Şirket’ adı verilen karanlık yapı, Serdar’ın imza attığı bu başarılı operasyonun ardından düğmeye bastı. ‘Şirket’, Türkiye’nin de içinde olduğu bölgenin sorumluluğunu son derece acımasız bir terörist olan Zayed Fadi’ye verdi.

ÖLMEDEN ÖNCE ‘ÖLMEYİ’ SEÇTİLER

‘Şirket’in Türkiye ile kararının ardından ülkede yerleşik uyuyan hücreler harekete geçti ve İHA ve SİHA merkezine incelikle planlanmış bir saldırı düzenlendi. İHA-SİHA mucizesine imza atan Türk mühendisler acımasızca şehit edilirken, projeyle ilgili gizli bilgiler de ‘Şirket’in ajanları tarafından çalındı.

Büyük üzüntüye sebep olan bu saldırının ardından Türkiye’ye karşı harekete geçmiş bu karanlık yapıyla etkin biçimde mücadele edilmesi için teşkilatın kıdemli ismi Mete Bey’e özel bir ekip kurulması için talimat verildi.

Mete Bey, ekip için teşkilatın alanında uzman isimlerini tek tek seçti. Ekipte düşündüğü isimlere teklifi ise ölmeyi kabul etmeleri oldu. Resmiyette ölmüş olacakları, ailelerinden ve sevdiklerinden uzak kalacakları bu görev için seçilen istihbaratçılar gelen teklifi vatan aşkıyla tereddütsüz kabul etti.

Tüm ekibin içinde olduğu uçağın düştüğünü duyuran haber, aileleri adeta perişan etti. Bu kazanın ardından ekip üyeleri şehit olarak kayıtlara geçti.

Serdar ise tüm çabasına rağmen engel olamadığı saldırının faillerini bulmak için kendi araştırmasını yürütmeye koyuldu. Bu uğurda sevgilisi Ceren’le yaptığı İtalya tatilini iptal etti ve ilişkisinin bozulmasını dahi göze aldı.

Çalınan bilgilerin el değiştireceğine dair aldığı istihbaratın peşine düşen Serdar, failleri yakalamayı umarken Ceren’i görünce hayatının şokunu yaşadı. Evlilik planları yaptığı, hayatının kadını olduğunu düşündüğü sevgilisi Ceren, ‘Şirket’in bir elemanıydı.

Heyecan yüklü sürükleyici hikayesi, göz kamaştıran prodüksiyonu ve zengin oyuncu kadrosuyla izleyicinin kalbinde taht kuran ‘Teşkilat’, TRT 1 ekranlarında pazar akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler