Ana sayfa Dizi Haberleri Terbiye sınırlarını zorlayacak Erşan Kuneri dizisiyle ilgili Cem Yılmaz’dan çok ilginç söz!

Terbiye sınırlarını zorlayacak Erşan Kuneri dizisiyle ilgili Cem Yılmaz’dan çok ilginç söz!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Cem Yılmaz, Netflix için hazırladığı Erşan Kuneri isimli diziyle 13 Mayıs’ta izleyicilerin karşısına çıkacak. Erotik filmlerin yapımcısı olan bu karakter ile birbirinden farklı hikayeler anlatılacak ve toplam 8 bölümden oluşan dizi izleyenleri fazlasıyla şaşırtacak.

Fatih Altaylı’nın sohbet programına Nilperi Şahinkaya ve Zafer Algöz ile birlikte katılan Cem Yılmaz, burada diziyle ilgili bazı bilgiler verdi. Her bölümde oyuncuların birbirlerinden farklı karakterleri canlandıracağı anlaşılırken, Cem Yılmaz projeyi 2 yıllık bir süreçte tamamlamış oldu.

İlk proje aklına geldiğinde arkadaşları ile paylaştığını ve herkesin katkısını aldıktan sonra bazı karakterler oluşturduğunu anlatan Cem Yılmaz, oyuncu kadrosunu da rast gele seçmedi… Karakterleri kimlerin canlandıracağını belirledikten sonra hikayeyi onun üzerine kurguladığını anlatan ünlü komedyen yine sıra dışı bir işe imzasını attı.

Erşan Kuneri dizisinin çok farklı ve Türkiye’de bugüne kadar yapılmış işlerden ayrıştığını söyleyen Zafer Algöz de her bölümde birbirinden farklı karakterler ile yer aldığını ve bunun iyi bir deneyim olduğunu söyledi.

Cem Yılmaz, başından sonuna kadar toplam 2 yıllık bir dönemi kapsayan Erşan Kuneri dizisinde 1970’li yılların Türk sinemasının verdiği mesajları da barındıran bir senaryo ortaya koydu. Türk sinemasına adeta aşık olduğu bilinen ve hemen her filmin de hikayesini bilen Cem Yılmaz, etkili bir oyuncu kadrosu ile çok özel bir diziyi hayranları ile buluşturacak olmanın heyecanını da yaşıyor.

Dizi için detay veren Cem Yılmaz şunları anlattı: “Sekiz bölümlük bir dizi. İçerisinde filmler ve bu arkadaşlar grubunun neler yaşadığına dair drama var. Karma bir format aslında ama genel tanımı dizi. İşin mutfağıyla ilgili duyduğumuz o anektodlarla şahsına münhasır adamlar yaratmaya çalıştık. Kadın oyuncularımız Ezgi Mola, Nilperi Şahinkaya ve Merve Dizdar da çok önemli isimler. İşe çok can kattılar. O yüzden mutluyum. Panayır havasında bir set yaşadık.”

Geçtiğimiz yaz aylarında büyük bir bölümü hazırlanan özel dekorlar ile çekilen Erşan Kuneri dizisinde oyuncuların çok makyaj ve kostüm nedeniyle sıkıntı yaşadığını anlatan Cem Yılmaz, tüm ekibin de neşe içinde ve bir panayır havasında çalıştığını anlattı.

Erşan Kuneri dizisi terbiye sınırlarını zorlayacak bir iş olarak da görülüyor. Cem Yılmaz ise bu konuda yaptığı yorum ile dikkat çekti. Ünlü komedyen şöyle konuştu: “Bir sürü şeyden içimiz kararıyor. Biraz serserilik o kadar özlenen bir şey ki… Yaşımız icabı biraz terbiyelenme bekleniyor ama hayatın da bir supaba ihtiyacı var olduğunu düşünüyorum.”

Nilperi Şahinkaya, “Sette babacan birisiydi” şeklinde konuşarak Cem Yılmaz’ın herkesi ne kadar çok yardımcı olduğunu anlattı. Diziyle ilgili düşüncelerini anlatan Şahinkaya, “Daha önce beraber çalışmıştık, tanıdığım bir ekip ama şu an şampiyonlar ligi bir kadro var. Çok heyecanlandım tabi. Set rüya gibiydi. Herkesin rüya gördüğü saatlerde çalıştık. Devamlı stand-up’a gider gibi sete gidiyorduk. Sadece Cem değil, herkes birbirinden komikti” diye konuştu.

Erşan Kuneri dizisinde ayrıca; Ezgi Mola, Merve Dizdar, Çağlar Çorumlu, Bülent Şakrak, Uraz Kaygılaroğlu, Can Yılmaz gibi isimler de rol aldı.