SON DAKİKA
5 Şubat 2023 22:45

SON HABERLER

TRT1’in Cumhuriyet Bayramı için Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi kararı

Türk milletinin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’nci yıl dönümü, TRT ekranlarındaki özel içerikli yayınlarla coşkuyla kutlanacak. “Ya İstiklal Ya Ölüm” özel yayınıyla TRT 1’de… İstanbul’un İtilaf devletlerince işgalinin yaşandığı 16 Mart 1920 ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi arasındaki altı haftalık tarihsel süreci anlatan TRT 1’in ses getiren dizisi “Ya İstiklal Ya Ölüm” özel yayınıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda saat 23.30’da TRT 1’de izleyiciyle buluşacak.

İlk yayınlandığında büyük ilgi gören dizinin yeniden ekrana taşınma kararı izleyicileri de mutlu etti. Henüz yapımı seyredememiş olanlar için yeni bir fırsat daha doğmuş oldu. “Ya İstiklal Ya Ölüm”ün kahramanları, mücadeleci kişilikleriyle işgale karşı direnip vatanı nasıl savunduklarını gözler önüne serecek dizi, Millî Mücadele ruhunu bir kez daha ekrana taşıyacak.

Anıtkabir ve I. TBMM Binası’ndan canlı yayınlar… TRT 1’in, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Atatürk’ün kabrinden yapacağı canlı yayınlarla, Anıtkabir’deki atmosfer izleyenlerle paylaşılacak. TRT Haber kanalında, I. TBMM Binası’ndan 09.00-13.00 saatleri arasında “Özel Yayın”, 21.00-23.00 saatleri arasında ise “Birinci Sayfa Özel” yayını ekranlara gelecek.

“Tarihin Ruhu”nda, geçmişten günümüze Cumhuriyet Bayramları

TRT 2’nin sevilen programı Tarihin Ruhu, Cumhuriyetin 97’nci yıl dönümünde, Cumhuriyet Bayramlarının arşiv görüntülerini inceleyecek. “Cumhuriyet Bayramı nasıl ilan edildi, ilk başta hangi mesajları kitlelere taşıyordu, zamanla hangi mesajlar öne çıktı ve bu değişimlerin sebepleri nelerdi?” gibi sorulara yanıt aranacak. Cumhuriyetin ilk yıllarından bayram kutlamaları ve çok özel öyküleri 29 Ekim Perşembe saat 12.00’de TRT 2’de ekranlara gelecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda özel konserler

TRT Müzik’te, Şef Zafer Gündoğdu yönetiminde TRT ses ve saz sanatçılarının icrası ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel konser saat 20.00’de ekranlara gelecek. TRT Radyo 1, TRT FM, TRT Radyo 3, TRT Nağme, TRT Türkü ve TRT Bölge Radyoları’nda gün boyunca özel konserler, programlar ve söyleşilerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşanacak.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler