SON DAKİKA
18 Ağustos 2022 01:47

SON HABERLER

Turabi Çamkıran, hayatının acı günlerinden birisini yaşadı!

Mersin doğumlu olan ve eğitim yıllarını Mersin’de geçiren, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünden de mezun olan Turabi Çamkıran, hayatımıza Yetenek Sizsiniz Türkiye ve ardından da Survivor yarışmalarıyla girmişti.

Bu yarışmalarda elde ettiği ünden sonra Kertenkele isimli dizinin 2. sezonuylu oyunculukta da kendini gösteren Çamkıran, daha sonra Sabit Kanca 2 isimli filmde rol almıştı.

Ketenpere isimli filmde de kendini gösteren Çamkıran,
Survivor’da iki kere şampiyon olandu ve 3. kez katıldığı Survivor 2018’de de başarılı bir performans sergiledi.

Çamkıran, tüm bu başarılı çıkışıyla dikkatleri üzerine çekerken, gelen acı bir haberle adeta yıkıldı.

Turabi Çamkıran’ın dedesi vefat etti.

Çamkıran dedesinin vefatını sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

“MEKANIN CENNET OLSUN DEDEM”

Dedesinin vefatını sosyal medya üzerinden duyaran Turabi Çamkıran paylaşımına, “Hayat dediğin iki kelime hoşgeldin, güle güle. Mekanın cennet olsun dedem” notunu yazdı.

TURABİ ÇAMKIRAN KİMDİR?

1987 yılında Mersin’in Erdemli ilçesinde dünyaya gelen Turabi Çamkıran, aslen Kahramanmaraşlıdır. Meslek olarak da terzilik yaparak geçimini sağlayan Turabi Çamkıran, amatör olarak tekvando, box ve muay thai ile ilgilenmiştir.

Profesyonel olarak “Muay Thai” yerinde öğrenme isteği ile Tayland’a gitti. Burada yerinde eğitim ile teknik ve fiziğini geliştirerek dövüşçüye dönüştü. Aynı zaman da MMA (kafes dövüşü) maçlarında da birçok ülkede müsabakalara katıldı.

Hiphop Street Dans haricinde Break Dans ve birçok farklı dans türünü başarı ile yapan Turabi Çamkıran, 2008 yılında “Benimle Dans Eder Misin” adlı yarışmaya katıldı. 2013 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırladığı ve jüri üyeliğinde Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Eser Yenenler’in olduğu “Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı yarışmada da boy gösteren Çamkıran, 2014 yılında katıldığı Survivor’da sezonu şampiyon olarak tamamladı. Ardından 2015 yılında Survivor All Star’a katılan Çamkıran, yine birincilik koltuğunda yer aldı.

“Kertenkele” adlı televizyon dizisinin oyuncu kadrosuna 52. bölümden itibaren dahil olan Turabi Çamkıran bu dizide Timur Acar, Dilşad Şimşek, Şemsi İnkaya, Sinan Çalışkanoğlu, Sera Tokdemir, Umut Oğuz, Mehtap Bayri, Eda Özerkan, Selahattin Taşdöğen, Gafur Uzuner ile birlikte rol aldı. 2018 yılında 3. defa Survivor kadrosuna dahil olan Turabi Çamkıran, “3 benim uğurlu sayım, neden 3’te 3 olmasın” sözleriyle ne kadar iddialı olduğunu gösterdi.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

İlgili Haberler