Ana sayfa Sosyal Medya Ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan yeni projesi için kolları sıvadı!..

Ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan yeni projesi için kolları sıvadı!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay-  Ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan, geçen sezon TRT1 ekranında yayınlanan Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı isimli dizide başrolde yer aldı. Oyuncu ilk sezon sonunda diziye veda etti.

Ünlü oyuncunun yeni proje tekliflerini değerlendirdiği biliniyordu ancak Engin Altan Düzyatan hayranlarına bir sürpriz yaptı ve bir sinema filmi haberi verdi.

Ünlü oyuncu yapımcılığa da soyundu. Engin Altan Düzyatan’ın yapımcılarından biri olduğu Adresi Olmayan Ev adlı film çok yakında sete çıkacak. Oyuncu güzel haberi instagram hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan yeni projesi için kolları sıvadı!.. 8

Oyuncu paylaşımında heyecanlı olduğunu da belirtti. Yönetmen koltuğunda Hatice Aşkın’ın oturduğu Adresi Olmayan Ev filminin görüntü yönetmenliğini Feza Çaldıran üstleniyor.

Adresi Olmayan Ev’in sinemaseverlere ilk tanıtımı, bu yıl gerçekleşen 75’inci Cannes Film Festivali’nde yapılırken, film Avrupa’nın en büyük fonu olan Eurimages’dan destek kazandı. 71’inci Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı Ödülü’ne layık görülen Radu Jude ve Milo Rau gibi uluslararası başarılara imza atan yönetmenlerle aynı fon döneminde Eurimages’dan destek kazanan Adresi Olmayan Ev, Eurimages tarafından Türkiye’den seçilen tek film oldu.

Ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan yeni projesi için kolları sıvadı!.. 9

Adresi Olmayan Ev filminin yönetmen koltuğunda, 2019 yılında ‘APP’ adlı senaryosuyla kısa film türünde yeni bir pencere açıp, ulusal ve uluslararası festivallerden çok sayıda ödülle dönen Hatice Aşkın yer alıyor. Türkiye – Yunanistan ortak yapımı filmin yapımcılığını Emre Oskay ve George Kyriakos, görüntü yönetmenliğini Feza Çaldıran ve müzik yapımcılığını Nassos Sopilis üstleniyor