Ana sayfa Dizi Fragmanları Kuruluş Osman dizisi 137. yeni bölümde Orhan ve Mehmet Beylerin durumu ne olacak?

Kuruluş Osman dizisi 137. yeni bölümde Orhan ve Mehmet Beylerin durumu ne olacak?

tarafından ker_def

atv ekranındaki beşinci sezonunda da reytinglerin zirvesinde yer alan ve izleyiciden büyük ilgi gören ‘Kuruluş Osman’ın 22 Kasım Çarşamba akşamı 20:00’de yayınlanacak olan 137. Bölümünde Orhan Bey ve Mehmet Bey, Kestel’de tekfurlara esir düşerken, Osman Bey ise Yakup Bey’e verdiği biadı geri alır.

ORHAN BEY VE MEHMET BEY ESİR DÜŞTÜ!

Osman Bey ve Yakup Bey evlatlarının Kestel’de esir tutulduğunu öğrenir öğrenmez soluğu karargahta alırlar.
Kestel Tekfuru Orhan ve Mehmet’e karşılık Osman ve Yakup’tan kaleler ister. Yakup Bey kaleleri verme kararı alır. Osman Bey buna karşı çıkar.

OSMAN BEY’İN HEDEFİNDE KESTEL KALESİ VAR!

Osman Bey “Türk’ün ayak bastığı yer ona yurt olur” düsturuyla soğukkanlılığını korur. Hedefi hem Orhan’la Mehmet’i almak hem de Kestel’i fethetmektir.

OSMAN BEY VE YAKUP BEY YENİDEN KARŞI KARŞIYA!

Yakup Bey Mehmet’lerin esir düşmesinden Osman’ı mesul tutar. “Sen evvela sarayındaki haini bul” der. Osman Bey ve Yakup Bey arasında iyice büyüyen gerilim nereye varacaktır?

HOLOFİRA’NIN AKIBETİ NE OLACAK?

Alaeddin, Malhun Hatun’a saraydaki haini bulma haberini verir. Hainin Holofira olduğunu söyler. Bu meselenin arkasında Vasilis’in bir parmağı var mıdır? Holofira’nın hainliğinin arkasındaki sebep nedir?

ORHAN BEY VE MEHMET BEY KESTEL’DE NELER YAŞAYACAK?

Orhan Bey ve Mehmet Bey, Kestel Kalesi’nde işkence görmektedir. Tekfur Makranos’un arkasındaki gücün Üstat Gera olduğunu anlayabilecekler midir?

BALA HATUN’UN KARARI!

Bala Hatun ve Saadet Hatun karşı karşıya gelirler. Bala Hatun, kaleleri vermeyeceklerini söyleyerek Saadet Hatun ve Gonca Hatun’u zindana attırır. Artık ipler hepten kopmuştur.

YAKUP BEY, KALELERİ TEKFURA TESLİM EDECEK Mİ?

Yakup Bey, anlaşma masasına oturur. Osman Bey’e rağmen kaleleri tekfura verecek midir? Osman Bey şimdi ne yapacaktır?