Ana sayfa Sosyal Medya Usta oyuncu Nebahat Çehre eski rol arkadaşı Hazal Kaya’ya sahip çıktı!..

Usta oyuncu Nebahat Çehre eski rol arkadaşı Hazal Kaya’ya sahip çıktı!..

tarafından sevda

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Usta oyuncu Nebahat Çehre, yıllar önce Aşk-ı Memnu dizisinde birlikte rol aldığı Hazal Kaya’nın, baş rolünde yer aldığı Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisindeki oyunculuk performansının eleştirilmesiyle ilgili konuştu.

“Bizim mesleğimizde olumlu ya da olumsuz eleştiriler hep oluyor. Diziyi izlemedim ama herkes her şeyi beğenecek diye bir durum yok” diyen Nebahat Çehre, “Ya da birinin çok beğendiği bir şeyi bir başkası beğenmez. Bizim mesleğin getirisi bu. Biz beraber oynadığımızda Hazal daha liseye gidiyordu. Lokum gibi kız, o zamanki rolüne çok yakışmıştı. Gayet iyi oynuyordu.

Biraz rollerin yakışması gerekiyor, benim uzun yıllardır mücadelemin sebebi bu, yapmamamın. Yakışan bir işte kalmak istiyorum. Hele ki yıllar geçtikten sonra bize kalan ne güzel şeyler yapmışız diye bilmek” şeklinde konuştu.

Usta oyuncu Nebahat Çehre eski rol arkadaşı Hazal Kaya'ya sahip çıktı!.. 7

Yeni nesil oyunculuk anlayışı hakkında da konuşan usta oyuncu, “Son dönemde yetişen oyuncular maddiyatı daha ön plana mı koyuyor?” sorusuna, “Ayağı yere basan çok az hikayeler var, ne yapsınlar? Biz Yeşilçam’da para için aptal aptal işler yaptık. İyi ki Yeşilçam’dan yetiştik, çok eğittiler, çok öğrettiler bize ama onun yanında para kazanmayı bilemedik, düzen yok, lüks yok. Lüks diyorum çünkü Hollywood gibi hizmet veriyor şirketler, müthiş yani” ifadelerini kullandı.

Usta oyuncu basın mensuplarının, “Son dönemdeki kadın başrol oyuncularından bir Türkan Şoray, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Nebahat Çehre çıkar mı?” sorusuna, “Güzel kızlarımız var. Emek de veriyorlar. Bana göre 3-4 kişi var. Gökçe Bahadır’ı beğeniyorum mesela, güzelliğini ön plana koymuyor, oyunculuğunu koyuyor” cevabını verdi.

Nebahat Çehre,  “Gökçe Bahadır’ın yanına erkek jön koysanız kimi koyardınız?” sorusuna ise, “Kimi koyacağım, ‘Aşkı Memnu’ da çalıştığım Kıvanç Tatlıtuğ’u koyarım. Takdir ettiğim tarafı çok yakışıklı hep öyle götürebilirdi. Ama onu bıraktı oyunculuğa soyundu”diyerek cevap verdi.