Ana sayfa Dizi Haberleri Yalı Çapkını oyuncularının Kızılcık Şerbeti dizisine desteğinin anlamı büyük!

Yalı Çapkını oyuncularının Kızılcık Şerbeti dizisine desteğinin anlamı büyük!

tarafından ker_def

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Cuma akşamları iki dizi reytinglerde büyük bir mücadele sergiliyor. Sezonun başından bu yana Yalı Çapkını dizisi birincilikleri kimseye bırakmıyordu. Ancak 3 hafta önce şahlanan Kızılcık Şerbeti, artık AB ve ABC1 gruplarında rakibini geride bırakıyor ve birincilikleri haftanın en iyi reyting oranları ile elde ediyor.

Yalı Çapkını dizisine ise sadece tüm kişiler kategorisindeki birincilik kaldı. Bunun da elden gitmesi önümüzdeki haftalarda mümkün olabilir. Yani bir yanda Star TV’deki Yalı Çapkını, diğer tarafta Show TV’deki Kızılcık Şerbeti.

Reytinglerde ortam başa baş bir rekabet ve biraz da Kızılcık Şerbeti lehine görünüyor. Ancak böyle bir ortamda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun 5 bölüm durdurma cezası ve 1,5 milyon TL para cezası verdiği Kızılcık Şerbeti dizisi için durumlar kritik hale geldi.

Milyonları peşinden sürükleyen diziye verilen cezaya en anlamlı tepki de Kızılcık Şerbeti dizi ekibinden geldi. Oyuncular birbiri ardında RTÜK’e mesaj yollayarak, “Kızılcık Şerbetine dokunma” diye paylaşımlar yapıyor.

Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir de bu tepki etkileşimine katıldılar.

Reytinglerde büyük bir rekabet içinde oldukları Kızılcık Şerbeti’ne bu desteğin verilmesi çok anlamlı ve centilmence bir tutum.

Dizinin yönetmeni Burcu Alptekin ile oyunculardan Beril Pozam da yine destek paylaşımları yapmıştı.

Eğer Kızılcık Şerbeti ceza alırsa Yalı Çapkını dizisi yine çift haneli reytinglere ulaşarak çok başarılı bir süreç geçirebilir. Ama rakip dizinin yayında olmaması bir avantaj değil, böyle bir ortamda bir ceza olacağı için, oyuncuların bu centilmence tavrı alkışı hak ediyor.